fbpx

Polecamy

Zbliża się MANia Biegania

Zbliża się MANia Biegania Zbliża się MANia Biegania

Po raz dziewiąty biegacze przemkną przez Starachowice i powiat starachowicki w ramach MANii Biegania 5 Półmaratonu Starachowickiego. Wydarzenie 19 września organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice, a partnerem głównym jest firma MAN BUS Sp. z.o.o. Właśnie ruszyły zapisy do udziału w biegu.

W tym roku start oraz meta, jak i biuro zawodów będą się znajdować w sąsiedztwie Placu pod Skałkami. Biuro zawodów będzie pracować przez dwa dni - 18 września (sobota) w godzinach 9:00 - 17:00 oraz 19 września (niedziela) w godzinach 7:00 - 9:00, skąd będzie można pobrać pakiet startowy (numer startowy, koszulka techniczna, baton - medal i butelka wody po ukończeniu biegu). Już o 9:45 uczestnicy będą mogli skorzystać z placu i obiektów sportowych takich między innymi: siłowni plenerowej czy Street Workout Parku do przeprowadzenia rozgrzewki przed biegowej. MANia Bieganie rozpocznie się o godzinie 10:00 z Placu pod Skałkami przy Al. Armii Krajowej. Trasa biegu będzie prowadzić przez Miasto Starachowice oraz Lipie - pojawia się drogi leśne, ale w stu procentach będą one asfaltowe.

Trasy biegów

Biegacze będą mogli spróbować swoich sił na kilku dystansach:

21,1 km - ,,Półmaraton'',

10 km - ,,Dycha'',

2 km - ,,Dwójka bez barier''

,,Biegi dzieci'' dystans- 50m, 200m, 400m, 800m.


reklama


Kto może wziąć udział w biegu?

Prawo startu w półmaratonie i na 10 km mają osoby, które w dniu biegu mają ukończony 16 rok życia, w biegu ,,Dwójka bez barier” mają wszyscy bez ograniczeń wiekowych. Osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą wystartować w biegu, pod warunkiem podpisania oświadczenia (w Biurze Zawodów) przez rodzica/opiekuna prawnego o starcie dziecka na odpowiedzialność rodzica/opiekuna prawnego. Ponadto wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów - uczestnicy muszą posiadać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Warunkiem dopuszczenia zawodnika do biegu będzie złożenie podpisu pod oświadczeniem o stanie zdrowia oraz o starcie w zawodach na własną odpowiedzialność.

Jak wziąć udział w biegu?

Zapisy do udziału odbywają się za pośrednictwem strony internetowej: //online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6397

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media