fbpx

Polecamy

Wizyta studyjna gości z Miasta Marki (zdjęcia)

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych wraz z grupą współpracowników odwiedził Starachowice. Tematem spotkania był Gminny Program Rewitalizacji.

- Cieszę się, że Starachowice stają się miejscem, na którym inne miasta mogą się wzorować - mówi prezydent Marek Materek - Z moimi współpracownikami kilka lat pracowaliśmy nad Gminnym Programem Rewitalizacji, który teraz jest realizowany, a jego efekty widoczne są gołym okiem - dodaje prezydent.

8 września Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wraz ze swoją zastępczynia ds. Społecznych Anetą Nasternak gościł delegacje z Urzędu Miasta Marki. Goście byli żywo zainteresowani tym, jak wygląda proces rewitalizacji w Gmine Starachowice. Szczegółowo przestawiła go zastępczyni prezydenta Aneta Nasternak. W spotkaniu uczestniczyli również kierownicy i pracownicy referatów, które związane są z Gminnym Programem Rewitalizacji. Opowiadali oni między innymi o tym, jakie problemy napotkali przy wdrażaniu w życie Gminnego Programu Rewitalizacji. Goście z Marek dopytywali również, w jaki sposób przygotowywano dokumenty z tego obszaru zadaniowego i jak radzili sobie w sytuacjach nieprzewidzianych. Była to również okazja do wymiany dobrych praktyk z obszaru realizowania inwestycji oraz innych kluczowych punktów dotyczących GPR-u.

Razem z Architektem Miejskim Marcinem Bednarczykiem delegacja z Marek odwiedziła kluczowe miejsca, które zostały zrewitalizowane lub są w trakcie tego procesu. Były to: Kolonia Robotnicza, Zalew Pasternik, Zalew Lubianka, Dworzec Zachodni, Wschodni, Park Miejski.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media