fbpx

Polecamy

Warsztaty aktorskie z Katarzyną Żak

Warsztaty aktorskie z Katarzyną Żak Warsztaty aktorskie z Katarzyną Żak

11 września o godzinie 10:00 w Parku Kultury warsztaty aktorskie poprowadzi Katarzyna Żak. Ograniczona ilość miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń. Tel. +48 41 274 65 25.

Katarzyna Żak – aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka wrocławskiej szkoły teatralnej, przez 9 lat aktorka Teatru Współczesnego we Wrocławiu.

Aktualnie występuje w warszawskich teatrach: Syrena, Och-Teatr, Capitol i Komedia oraz podróżuje po Polsce z własnym recitalem autorskim i koncertami. Jej miłością są musicale i spektakle muzyczne. Wystąpiła m.in. w musicalach: „Sztukmistrz z Lublina”, „Chicago”, „Piaf”, „Siostrunie”, „Halo Szpicbródka”. Jest laureatką Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1990 roku – otrzymała wyróżnienie za interpretację piosenki oraz nagrody Towarzystwa Przyjaciół Teatru dla młodego aktora.


reklama


Nagrała cztery płyty. W roku 1994 “Młynarski – Jazz” standardy jazzowe z polskimi tekstami, specjalnie na płytę napisanymi przez Wojciecha Młynarskiego oraz w roku 1995 – „Kolędy na cały rok” z tekstami Bogdana Loebla i muzyką Włodzimierza Nahornego. 22 stycznia 2016 roku ukazała się płyta „Bardzo przyjemnie jest żyć” z tekstami W. Młynarskiego, M. Czapińskiej, J. Wołka, P. Bukartyka, S. Wielanka, M. Zabłockiego, A. Poniedzielskiego, A. Andrusa. W 2017 roku, w sopockim Teatrze Atelier odbyła się Premiera nowego programu muzycznego pt. „Bardzo śmieszne piosenki”, który w roku 2019 zdobył I miejsce na Festiwalu Teatralnym im. K. Sienkiewicz w Rawiczu. W 2019 roku ukazała się kolejna płyta Katarzyny Żak pt. „Miłosna Osiecka” z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Zagrała m. in. w filmach: „Seszele”, „Obcy musi fruwać”, „Komornik”, „Obywatel N”, „Wielkie rzeczy”, „Ranczo Wilkowyje”, „Tygrysy Europy”, „13 Posterunek”, „ M jak Miłość”, „Czas honoru”. Popularność przyniosła aktorce rola Aliny Krawczyk w serialu „Miodowe lata” oraz rola Danusi w serialu Klan. Widzowie polubili ją również jako Halinę Dębkową w serialu „Na Wspólnej” i siostrę Bazylię w „Sile wyższej”.

Swój kunszt aktorski potwierdziła znakomitą rolą charakterystyczną Kazimiery Solejukowej w kultowym już dziś serialu Ranczo TVP. Nominowana w kategorii Aktorka do 18. edycji konkursu Telekamery Tele Tygodnia 2015. Jest ambasadorką dwóch akcji czytelniczych w Polsce: “Cała Polska czyta dzieciom” i “Czytam sobie”. Współpracuje z Kongresem Kobiet działając na rzecz aktywizacji polskich kobiet 40+. W latach 2018, 2019, 2020 wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media