fbpx

Polecamy

"Święto miłośników teatru i dobrego humoru" - XI Noce Teatralne (zdjęcia)

To było wielkie święto miłośników teatru i dobrego humoru. Na przestrzeni lat starachowickie Noce Teatralne przyciągały do naszego miasta znakomite teatry, zawodowe jak i amatorskie, z bliska i z daleka. W miniony piątek na scenie hali spustowej w Muzeum Przyrody i Techniki odbyła się jedenasta już edycja tego kulturalnego wydarzenia.

Przed starachowiczanami wystąpili: Piotr Kogut z Ostrowca Świętokrzyskiego w spektaklu "Kamień na kamieniu", Teatr "The M.A.S.K" z Bielska Podlaskiego w sztuce "Zielony Gil" Tirso de Molina oraz Teatr na Walizkach z Wrocławia z "Satyriadą"

Teatr "The M.A.S.K" to teatr młodzieżowo-studencko-pracujący w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego. Młodzi, pełni pasji artyści tworzą teatralny świat, do którego zapraszają mieszkańców swojego rodzimego miasta i nie tylko.

Teatr Na Walizkach to komediowy teatr uliczny. Powstał w 2005 roku. Założony został przez trójkę aktorów: Annę Went, Łukasza Jędrzejczaka oraz Olega Yemceva - rosyjskiego komika i mima. Na przestrzeni minionych lat teatr współpracował z wieloma aktorami z różnych części świata, czego wynikiem jest charakter dzisiejszych przedstawień. Są one bowiem rozumiane przez wszystkich niezależnie od wieku i narodowości.

Teatr występował na wielu imprezach teatralnych i na festiwalach teatrów ulicznych w Polsce oraz wielokrotnie gościł za granicą min. we Włoszech, Niemczech, Białorusi, Austrii, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainie, Tunezji i na Węgrzech, gdzie dzięki swej oryginalnej i "międzynarodowej" formie był entuzjastycznie przyjmowany. Członkowie Teatru Na Walizkach są zawodowymi aktorami.

Wszyscy zaproszeni do udziału w wydarzeniu goście dostarczyli mieszkańcom Starachowic znakomitej rozrywki. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku oraz życzeń - uczestnicy wydarzenia odśpiewali głośne "100 lat" dla Prezydenta Miasta Marka Materka i jego partnerki, którzy tego dnia świętowali zawarcie związku małżeńskiego.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media