fbpx

Polecamy

Kolarskie emocje - Europa Starachowice Race

Kolarskie emocje - Europa Starachowice Race Kolarskie emocje - Europa Starachowice Race

Przed nami kolejne emocje kolarskie w Starachowicach. Już 25 września (sobota) na ulicach naszego miasta i powiatu zostaną rozegrane finałowe zawody cyklu TCE Classic Race.

Europa Starachowice Race w Starachowicach to Finałowy wyścig kolarski dla amatorów prestiżowego cyklu TCE Classic Race, którego organizatorem jest sprawdzona ekipa Tatra Cycling Events.

- Trasy poprowadzone po malowniczych i interwałowych terenach wokół Starachowic oraz doskonała i bogata baza jaką zapewnia przyjazny osobom aktywnym Hotel Europa w Starachowicach gwarantują prawdziwą kolarską ucztę i niezapomniane wrażenia. Do wyboru będziecie mieli dwa dystanse: Fun 76 km z przewyższeniem 980 metrów oraz Pro 102 km z przewyższeniem prawie 1500m – czytamy na stronie wyścigu.

Jak zapewnia główny organizator wyścigu Cezary Szafraniec przygotowana trasa pozwoli wyłonić najwszechstronniejszego kolarza, a dodatkowo będzie poprowadzona po ciekawym terenie z pięknymi widokami i licznymi wąwozami.

PROGRAM ZAWODÓW

24.09.2021r.

Godz. 18:00 – 20:30 – Zapisy w Biurze Zawodów, wydawanie nr. startowych

Godz. 20:30-21:00 - Odprawa Techniczna

25.09.2021r.

Godz. 8:00 – 9:30 – Zapisy w Biurze Zawodów, wydawanie nr. startowych

Godz.9:40 - Otwarcie sektorów dystans PRO i FUN

Godz. 9:55 - Zamknięcie sektorów dystans PRO

Godz. 10:00– Start dystansu PRO kategorie M2, M3, M4, M5

Godz. 10:00 – Start dystansu FUN kategorie M2, M3, M4, M5, M6, M7

Godz. 10:00 – Start dystansu FUN kategorie Kobiet

Godz. 12:10 – Spodziewani pierwsi zawodnicy kończący dystans FUN

Godz. 12:50 – Spodziewani pierwsi zawodnicy kończący dystans PRO

Godz. 14:30 – Zamknięcie pomiaru czasu

Godz. 15:00 – dekoracja zwycięzców dla dystansu FUN

Godz. 15:30 – dekoracja zwycięzców dla dystansu PRO

Godz. 16:00- dekoracja zwycięzców Cyklu TCE CLASSIC RACE 2021

Godz. 17:00 – Zakończenie EUROPA STARACHOWICE RACE 2021

W miasteczku zawodów od godziny 12:00 czynny będzie zimny bufet z napojami, owocami, ciastami, a od 13:00 -15:30 wydawany będzie ciepły posiłek regeneracyjny.

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem strony www.tatracyclingevents.com, po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego udostępnionego przez firmę S-Time obsługującą elektroniczny pomiar czasu.

Zgłoszenia osobiste w biurze zawodów w dniu 24.09.2021 w godz. 18:00-20:30 i 25.09.2021 w godz. 8:00-9:30. Biuro zawodów jest zlokalizowane na terenie Hotelu Europa na II piętrze, wejście do strefy relaksu. Odbiór pakietów startowych TYLKO osobiście.

Kategorie wiekowe

Dystans PRO

Mężczyźni

M2 – 18 -- 29 lat

M3 – 30 – 39 lat

M4 – 40 – 49 lat

M5 – 50 i starsi

Dystans FUN

Kobiety

K2 – 16 – 29 lat

K3 – 30 – 39 lat

K4 – 40 – 49 lat

K5 – 50 i więcej

Mężczyźni

M2 – 16 -- 29 lat

M3 – 30 – 39 lat

M4 – 40 – 49 lat

M5 – 50 – 59 lat

M6 -- 60 – 69 lat

M7 -- 70 i więcej

Gmina wspiera imprezy kolarskie

Głównymi celami wrześniowej rywalizacji kolarskiej w naszym mieście i powiecie są jak zwykle popularyzacja i propagowanie kolarstwa oraz turystyki rowerowej, ale również propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku, turystyki i rekreacji.

Partnerami imprezy jest Gmina Starachowice oraz powiat starachowicki. Gmina wspiera finansowo powyższą imprezę sportową, a organizatorzy zapowiadają organizację w jej ramach pikniku profilaktycznego w jednej ze starachowickich szkół podstawowych. Odbędzie się on w dniu 24 września – w przeddzień kolarskiej rywalizacji o tytuły najlepszych.

Środki na współorganizację imprezy pochodzą z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholwoych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Patronat honorowy nad wyścigiem objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Jak wygląda trasa ?

O tym jak prezentuje się trasa sobotniego wyścigu kolarskiego informują organizatorzy w specjalnym komunikacie.


reklama


Miejsce startu honorowego usytuowane zostało na ulicy Batalionów Chłopskich przy Hotelu Europa w Starachowicach skąd zawodnicy pojadą ustawieni w grupach odpowiadających wyścigom (Pro, Fun Mężczyźni, Fun Kobiety). Kolarze ustawią się za pojazdami pilotującym ulicami Starachowic do wyjazdu z miasta. Start ostry rozpocznie się na końcu ulicy Długiej w Starachowicach - ok. 6,3 km od startu.

Start honorowy poszczególnych wyścigów odbędzie się o godz. 10:00, a zawodnicy zostaną ustawieni w sektorach za samochodami pilotującymi, każda z trzech grup będzie miała swój samochód pilotujący.

Trasa odcinka dojazdowego prowadzi z Hotelu Europa ul. Batalionów Chłopskich w kierunku Ronda Górników Starachowickich, następnie drugim zjazdem z ronda w ul. Szkolną, w lewo ul. Partyzantów, a następnie w prawo ul. Kopalnianą, do Ronda Solidarności. Na rondzie zawodnicy pojadą drugim zjazdem w Al. Armii Krajowej (DW744), do ronda z ul. Iłżecką, na którym trzecim zjazdem (w lewo) dalej do Ronda Zbigniewa Rafalskiego w lewo dalej ul. Iłżecką, a następnie na wyjazd ze Starachowic w prawo w ul. Długą.

Po minięciu skrzyżowania z ul. Krańcową następuje Lotny Start Ostry uczestników na dystansie PRO (pozostali z dystansu FUN jadą dalej za swoimi pilotami honorowo w celu uzyskania odstępu między grupami).

Zawodnicy jadą przez Adamów w prawo w ul. Szkolną, a następnie pod wiaduktem kolejowym ul. Kolejową dojeżdżają do mostu nad Zalewem Brodzkim (tutaj następuje start ostry wyścigów na dystansie Fun pierwsza grupa Mężczyzn i druga Kobiet) i jadąc dalej prosto ul. Słoneczną dojeżdżają do skrzyżowania z DK 42, na którym jadą prosto w
kierunku Dąbrowy.

Następnie skręcają w prawo w kierunku Rzepina, gdzie jadąc cały czas prosto przejeżdżają przez DW 756 w kierunku Radkowic. Po dojechaniu do skrzyżowania z drogą w
kierunku Podradkowic jadą prosto i zaczynają rundę (PRO – 2 rundy, Fun – 1 runda).

Po pokonaniu odpowiedniej ilości rund z Podradkowic skręcają w lewo i odcinkiem dojazdowym wracają tą samą trasą do Starachowic, w których po wjechaniu do miasta skręcają w prawo w ul. Krańcową, a następnie w prawo w ul. Iłżecką, a z niej po wyjechaniu ze Starachowic w lewo w ul. Henryk Szyb i ul. Leśną ponownie wracają do Starachowic.

Następnie kolarze pojadą na rondzie prosto i z ul. Leśnej w prawo w ul. Kopalnianą, w lewo ul. Partyzantów, dalej w prawo w ul. Lipową i w lewo w ul. Iglastą i z niej po
dojechaniu do Ronda Górników Starachowickich pierwszym zjazdem w prawo na ul. Batalionów Chłopskich w kierunku Mety zlokalizowanej na wysokości Hotelu Europa.

 

LK / UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media