fbpx

Zgłoszeń przybywa, biegi już w niedzielę

Zgłoszeń przybywa, biegi już w niedzielę Zgłoszeń przybywa, biegi już w niedzielę

313 zawodników znajduje się obecnie na liście zgłoszeń do niedzielnej imprezy biegowej w Starachowicach. Tyle osób zadeklarowało już swój udział w tegorocznej Manii Biegania połączonej w tym roku z Półmaratonem Starachowickim. Start biegów zaplanowano na godzinę 10.00.

Bieg na dystansie półmaratońskim (21,1 km), bieg na 10 km oraz tzw. "Dwójka bez barier", czyli 2-kilometrowa trasa dla dzieci i początkujących biegaczy z limitem czasu 30 minut - to trzy najważniejsze dystanse tegorocznej imprezy biegowej. W tym roku w kalendarzu imprezy zabraknie dystansów typowych dla Manii Biegania tj. 4 i 8 km. Zastąpią je dystanse znane z kolejnych edycji Półmaratonu Starachowickiego. . Jana Brzechwy w Starachowicach. Kwota: 80.000 zł.


reklama


Istotną zmianą w regulaminie imprezy jest również wprowadzenie opłaty wpisowej dla uczestników tych trzech dystansów. Miłośnicy biegania, którzy są zainteresowani udziałem w niedzielnej imprezie muszą dokonać wniesienia opłaty startowej. W zależności od terminu dokonania wpłaty wynosi ona od 20 do 80 złotych.

- Zachęcamy do zgłaszania się do biegu i dokonywania wpłat startowych jak najszybciej. W dniu biegu też będzie można jeszcze dołączyć do grona uczestników biegu, ale opłaty startowe będą nieco wyższe. W dniu biegu opłaty wynosić będą 80 złotych (dla biegów na 10 km i 21 km) oraz 50 złotych (dla dwójki bez barier). Oczywiście organizatorzy zaproponowali również system zniżek dla dzieci do lat 18, osób powyzej 60 roku życia oraz osób z orzeczoną niepełnosprawnością. Pracownicy firmy MAN są zwolnieni całkowicie z opłat startowych - zapowiada Leszek Kowalski z Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

Do dziś (13 września) z grona 313 zapisanych uczestników już 275 osób dokonało płatności.  

Na dystansie 21 km swoją gotowość wyraziło już 114 osób. Tyle zgłoszeń znajduje się na liście zgłoszeń do niedzielnego biegu półmaratońskiego.

Lista chętnych biegaczy na dystansie 10 kilometrów liczy 105 nazwisk, a dwukilometrowa "dwójka bez barier" to kolejne 94 osoby.

Szczegółowe informacje na temat niedzielnej imprezy biegowej oraz system zgłoszeń znajduje się na stronie biegu.

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media