fbpx

Polecamy

Kolejny protest w obronie Wolnych Mediów (zdjęcia)

Po raz kolejny w całej Polsce odbyły się protesty pod hasłem "Wolne media, wolna Polska w Europie". Sprzeciw wobec działań władz zamanifestowano także w Starachowicach.

W najbliższym tygodniu projekt LexTVN trafi ponownie pod obrady Sejmu i może zostać, jak poprzednio, przegłosowany, nawet przy pomocy "reasumpcji". Ponadto groźby wyprowadzenia Polski z UE są już jawnie głoszone przez czołowych polityków PiS. Podejmowane przez władze działania prowadzą wielu Polaków do niepokoju. Część z nich w ramach protestu wychodzi na ulice, aby jasno przekazać swoje niezadowolenie.

W miniony wtorek, 14 września, protesty pod hasłem ""Wolne media, wolna Polska w Europie" odbyły się w wielu miastach w całym kraju, w tym także w Starachowicach. Manifestację na starachowickim rynku zorganizowała Maria Derra, znana działaczka społeczna. Gościem wydarzenia był Piotr Capała, starachowicki adwokat, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami z Campusu Polska Przyszłości, jaki niedawno odbył się w Olsztynie. Mężczyzna opowiadał o swoich własnych doświadczeniach i obserwacjach dotyczących manipulowania informacjami przez telewizję publiczną. Jako jedno ze źródeł problemu, a przy tym jeden z przykładów ograniczania wolności obywateli, podał szeroką dostępność stacji TVP, które znajdują się w pakiecie telewizji naziemnej.

W proteście wzięło udział kilkanaście osób. Na starachowickim Rynku dyskutowano między innymi o tym, jak zmobilizować tutejszą młodzież do działań społecznych. Nie zabrakło kąśliwych uwag w stronę młodszego pokolenia.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media