fbpx

Polecamy

Połączenie dwóch dużych imprez biegowych = wielkie sportowe wydarzenie! (zdjęcia)

W minioną niedzielę do Starachowic zjechali biegacze z całej Polski. Gdańsk, Kraków, Lublin to tylko kilka z miejscowości, które usłyszeć można było podczas wielkiej imprezy sportowej, jaką było połączenie dwóch wydarzeń: IX MANi Biegania oraz 5 Półmaratonu Starachowickiego.

W związku z wydarzeniem do naszego miasta zawitały setki biegaczy zarówno z okolic Starachowic, jak i najodleglejszych zakątków Polski. Oczywiście nie zabrakło lokalnych sportowców. Wśród uczestników znaleźli się profesjonaliści jak i amatorzy, osoby starsze i dzieci. Osobą kategorię przeznaczono dla pracowników firmy MAN. Całe wydarzenie zostało zorganizowane tak, aby każdy mógł znaleźć wyzwanie dla siebie. Biegi odbywały się na dystansach: 2, 10 i 21 kilometrów.

Jako pierwsi linię mety przebiegli uczestnicy biegu na 2 km. Najszybszy okazał się Norbert Łojek z Ostrowca Świętokrzyskiego, który dystans przebiegł w 6 minut i 24 sekundy. Drugi był Jakub Potrzeszcz, a trzeci Michał Olesiński. Najlepszą z kobiet okazała się 11. na mecie Zuzanna Mirosz. Bieg na dystansie 2 kilometrów ukończyło 99 biegaczy.

Na dystansie 10 kilometrów najlepszy okazał się Andrii Starzyński, który „dyszkę” przebiegł w 31 minut i 35 sekund. Drugi był Patryk Stypułkowski, a na trzeciej pozycji uplasował się Dmytro Musiatchenko.

Trzy kolejne miejsca tuż za podium zajęli biegacze znani ze starachowickiej imprezy biegowej. Czwarty był Przemysław Szymanowski, piąty Piotr Sztandera, a szóste miejsce zajął Kamil Czarnecki. Najlepszą z kobiet była Anna Śleszycka z RKS Łódź. Bieg ukończyło 102 zawodników.

Na koronnym dystansie imprezy, czyli półmaratonie najlepszy okazał się Bogdan Semenovych. Dystans nieco ponad 21 kilometrów przebiegł on w czasie 1 godziny 6 minut i 43 sekund. Drugi był Kamil Walczyk, a na trzecim miejscu uplasował się Michał Bąk. Najlepszą z pań była Valentyna Veretska. Dystans półmaratoński ukończyło 109 zawodników.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji nadszedł czas na dekorację najlepszych zawodników. Na uczestników biegu czekały pamiątkowe trofea oraz atrakcyjne nagrody finansowe.


reklama


---

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media