fbpx

Polecamy

W Ekomuzeum powstanie Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (zdjęcia)

Jedna z 32 Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - SOWA - powstanie w Muzeum Przyrody i Techniki im Jana Pazdura w Starachowicach. 20 września br., podczas uroczystego otwarcia pierwszego z takich miejsc, w Mediotece w Piotrkowie Trybunalskim, wicestarosta Dariusz Dąbrowski odebrał promesę na utworzenie takiego laboratorium w naszym muzeum.

SOWA czyli Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności będzie przestrzenią edukacyjną i naukową, gdzie wszyscy zwiedzający, a zwłaszcza ludzie młodzi, będą mogli samodzielnie przeprowadzać eksperymenty przy pomocy interaktywnych eksponatów.

Eksponaty zostaną w całości zaprojektowane i zbudowane w Centrum Nauki Kopernik. Towarzyszyć będzie temu strefa aktywności, której motywem przewodnim będzie hasło "Myślisz lepiej niż myślisz". Będzie to przestrzeń, w której zwiedzający mogą rozwiązywać problemy poprzez konstruowanie i budowanie. Nie dostaniemy tam podręcznikowej wiedzy, ale będziemy mogli samodzielnie odkrywać świat.

Co w ramach SOWY?

Kopernik przekaże placówce:

Wystawę – kilkanaście angażujących eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania.

Majsternię – wskazówki do stworzenia przestrzeni oraz zestawy zawierające instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami.

Wystawa będzie zlokalizowana w Hali Lejniczej. Planowany termin jej uruchomienia to II kwartał 2022.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media