fbpx

Polecamy

ROADPOL SAFETY DAYS na starachowickich drogach (zdjęcia)

W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te ukierunkowane są na zmniejszenie ilości wypadków drogowych, a co za tym idzie na tzw. zerowej wizji ofiar śmiertelnych. Również w powiecie starachowickim zostały przeprowadzone takie działania.

We wtorek przed południem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wspólnie z Państwową Strażą Pożarną ze Starachowic w ramach „Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego” na drodze krajowej nr 9 w Lubieni rozmawiali z uczestnikami ruchu drogowego. Podczas krótkich prelekcji informowano o głównych przyczynach i skutkach zdarzeń drogowych, a dzięki strażakom z Państwowej Straży Pożarnej, każdy mógł dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy osobom biorącym udział np. w wypadkach drogowych.

Europejski Tydzień Mobilności trwa od 16 do 22 września, a dziś Policja prowadzi działania w celu zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych do zera. Od początku roku do dnia dzisiejszego na drogach powiatu starachowickiego na skutek zdarzenia drogowego jedna osoba poniosło śmierć.

Podczas dzisiejszych działań policjanci omawiali najważniejsze zasady ruchu drogowego, rozdawali elementy odblaskowe oraz zobowiązania, które otrzymywali uczestnicy ruchu drogowego. Za pomocą „Magicznej Tuby” wyjaśniono zasadę działania elementów odblaskowych, a co za tym idzie w prosty sposób pokazano jak bardzo ważne jest noszenie elementów odblaskowych.


reklama


Opr. PK
Źródło: KPP w Starachowicach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media