fbpx
Logo
Wydrukuj tę stronę

Ulice Agatowa i Młynarska z nową nawierzchnią

Ulice Agatowa i Młynarska z nową nawierzchnią Ulice Agatowa i Młynarska z nową nawierzchnią

Prace drogowe na ulicach Starachowic w toku. W minionych dniach, do użytku mieszkańców, przekazano kolejne drogi z utwardzoną nawierzchnią, tym razem są to ulice Agatowa i dwa odcinki ulicy Młynarskiej.

- Ulica Agatowa zyskała nową, utwardzoną nawierzchnię – mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Dla mieszkańców, którzy od kilkudziesięciu lat czekali na remont danej drogi jest to ważne. I jak sami mówią samochód po umyciu jest dłużej czysty i okna w domach można rzadziej myć, bo na drodze już się tak nie kurzy.

Przy ul. Agatowej wykonano nową nawierzchnię asfaltową na wzmocnionej podbudowie, przy drodze z destruktu asfaltowego zrobiono pobocza. Prace wykonała firma DROGMAS Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, a ich koszt to blisko 63 tys. zł.

- Kolejna z ulic na której niedawno drogowcy zakończyli prace to ul. Młynarska. Tu robotami objęto dwa odcinki drogi, ich wykonanie możliwe było po uregulowaniu stanu prawnego gruntów - informuje prezydent. - Serdecznie dziękuję panu Robertowi Adamczykowi z referatu Gospodarki Odpadami i Dróg UM, który w ciągu ostatnich miesięcy włożył bardzo dużo pracy w to, aby tych mikro inwestycji związanych z przebudową dróg gruntowych zrealizować jak najwię-cej. Tych mikro inwestycji także w przyszłym roku nie zabraknie. Staramy się nadrobić wielolet-nie zaległości w tym zakresie. Mieszkańcom dziękuję za cierpliwość, a wykonawcy za sprawną realizację prac.

Nową nawierzchnię drogi wykonano z betonu asfaltowego, pobocza z destruktu, dodatkowo zrobiono odwodnienie liniowe. Inwestycję wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DRO-GMAS, koszt to blisko 102,5 tys. zł.

Prace drogowo prowadzono m.in. przed posesją pani Maria Kasprzyk, 91- letniej mieszkanki ul. Młynarskiej.

- No poprawiło się, wcześniej tu było błoto do kolan, a teraz to przynajmniej się przejdzie suchą nogą, jak to się mówi.


reklama


UMS

Projekt i wykonanie Spotted: Media