fbpx

Polecamy

Kolarska Europa (zdjęcia)

Prawie dwustu kolarzy z całej Polski rywalizowało w weekend o tytuł najlepszego podczas Europa Starachowice Race. Wyścig organizowany był pod patronatem Prezydenta Miasta Starachowice.

181 nazwisk zawiera lista kolarzy, którzy w sobotę rywalizowali na trasie wyścigu Europa Starachowice Race. Na liście znalazło się miejsce dla 178 reprezentantów Polski oraz trzech cudzoziemców. Na starachowickiej trasie swoje umiejętności sprawdzali bowiem również Brytyjczyk Jim Lafferty oraz reprezentanci Portugalii Cristiano Albuquerque i Simao Santa Barbara.

Finał w Starachowicach

Europa Starachowice Race to Finałowy wyścig kolarski dla amatorów prestiżowego cyklu TCE Classic Race, którego organizatorem jest Tatra Cycling Events.

- Trasy poprowadzone po malowniczych i interwałowych terenach wokół Starachowic oraz doskonała i bogata baza jaką zapewnia przyjazny osobom aktywnym Hotel Europa w Starachowicach gwarantują prawdziwą kolarską ucztę i nie zapomniane wrażenia. Do wyboru będziecie mieli 2 dystanse: Fun 76km z przewyższeniem 980m oraz Pro 102km z przewyższeniem prawie 1500m. Przygotowana trasa pozwoli wyłonić najwszechstronniejszego kolarza, a dodatkowo będzie poprowadzona po w ciekawym terenie z pięknymi widokami i licznymi wąwozami – zapewniali organizatorzy wyścigu tuż przed jego rozpoczęciem.

W sobotni poranek rozpoczęło się wielkie ściganie.

Po upływie 2 godzin i 11 minut na mecie zlokalizowanej przy starachowickim Hotelu Europa pojawił się pierwszy kolarz. Był nim Tomasz Jarkowski, który został w ten sposób zwycięzcą dystansu FUN w kategorii mężczyzn. Ten dystans ukończyło 74 kolarzy. Najlepsi uzyskali w tym dniu średnią prędkość ponad 34 km/h. 29-letni Jarkowski uzyskał na mecie ponad 10-sekundową przewagę nad peletonem, z którego najszybszy był 17-letni Paweł Baran. Na uwagę zasługuje 12 miejsce doświadczonego 62-letniego Wacława Szwarca, który do zwycięzcy stracił zaledwie niecałe 19 sekund.

Wśród kobiet na tym dystansie najlepsza była Kamila Wójcikiewicz (2.25.34). Druga była Katarzyna Wełna, a trzecia Agnieszka Tlołka. Cała trójka zawodniczek stoczyła niesamowity bój o zwycięstwo. Wszystkie panie „zmieściły się” w jednej sekundzie. Damski dystans FUN ukończyły 22 zawodniczki.

W rywalizacji PRO najlepszy był Maciej Potucha z Decathlonu Katowice. Potucha o błysk szprychy pokonał Michała Barełę. Dystans ten ukończyło 75 kolarzy.

Po zakończeniu kolarskich emocji nadszedł czas na podsumowanie wyścigu i dekorację najlepszych zawodników. Pamiątkowe puchary i atrakcyjne nagrody dla uczestników Europa Starachowice Race wręczała między innymi Ewa Skiba, zastępca Prezydenta Miasta Starachowice.

Wszystkim uczestnikom i organizatorom sobotniej rywalizacji gratulujemy!


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media