fbpx

Polecamy

Święto KICKBOXINGU w Starachowicach już w ten weekend

Święto KICKBOXINGU w Starachowicach już w ten weekend Święto KICKBOXINGU w Starachowicach już w ten weekend

Ponad 170 zawodników z 56 klubów weźmie udział w Pucharze Polski w kickboxingu w Starachowicach. Zawody odbędą się na Miejskiej Hali Sportowej przy św. Jana Pawła II w najbliższy weekend. Na ringu pojawią się najlepsi w Polsce juniorzy i seniorzy formuły Low Kick.

- Formuła Low Kick jest bardzo widowiskowa -mówi Marek Jasiński trener Dragona Starachowice- W tej technice można używać wszystkich technik bokserskich oraz kopnięć do wysokości głowy wraz z charakterystycznym dla tej formuły kopnięciem na udo (ang. low kick), nie występuje minimalna liczby kopnięć na rundę, nie wolno uderzać kolanem ani łokciem. Walka odbywa się na ringu na dystansie trzech rund.

W kickboxingu istnieje wiele formuł, od pokazowych, bezkontaktowych walkach przy muzyce, przez lekkie walki na tatami oraz twarde, pełno-kontaktowe walki w ringu. Pointfighting, Light Contact, Kick-Ligh, Full-Contact, Low-Kick, K-1 Rules, Oriental Rules – właśnie te nazwy określają odpowiednią formułę kickboxingu, każda z nich charakteryzująca się odmiennymi przepisami i innym stylem zawodników.

Na ringu w Starachowicach zobaczymy też zawodników na co dzień trenujących w klubie Dragon.

- Naszą faworytką do zdobycia Pucharu Polski jest oczywiście Julia Wojtan startująca wśród juniorek, w kategorii wagowej do 52 kg. Ale liczę, że przed własną publicznością wszyscy nasi zawodnicy pokażą się z dobrej strony. A na ringu zobaczymy Mikołaja Ziębę, Mateusza Gunię wśród juniorów i Adriana Gunię oraz Artura Wziątka wśród seniorów.

Walki rozpoczną się już w piątkowe popołudnie. Wstęp na halę sportową jest wolny.

Szczegółowy terminarz pojedynków będzie dostępny na oficjalnej stronie Polskiego Związku Kickboxingu w zakładce "Strefa Obsługi Imprez". Kibiców zachęcam do wizyty na hali i kibicowania naszym zawodnikom.

- To będzie jak co roku święto sportów walki w naszym mieście - dodaje Marek Jasiński.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media