fbpx

Polecamy

Trzy szkoły podstawowe z dofinansowaniami na wycieczki!

Uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 1, 2 oraz 9 wyjadą na wycieczki szkolne dzięki pozyskanej dotacji z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Taką radosną informacją z mieszkańcami Starachowic podzielił się na swojej stronie na Facebooku Prezydent Miasta, Marek Materek.

W tym roku szkoły z terenu miasta składały wnioski do ministerstwa o dofinansowanie wycieczek dla uczniów. Z pierwszego naboru skorzystały trzy starachowickie placówki, pozyskano dofinansowanie na łączną kwotę blisko 35 000 złotych. Szkoła Podstawowa numer 1 zaplanowała trzydniową wycieczkę do Warszawy dla 40 uczniów. W planie jest wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Wojska Polskiego, Centrum Pieniądza NBP, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, autentyczny fragmentu muru Getta, Cmentarz Powstańców Warszawy oraz Pomnik ,,Polegli - Niepokonani''.


reklama


Szkoła Podstawowa numer 2 otrzymała dofinansowanie na dwie wycieczki. Na pierwszą do Krakowa pojedzie 30 uczniów, w tym dzieci niepełnosprawne. Na drugą, do Gdańska, również pojedzie 30 uczniów - wspólnie odwiedzą Muzeum II Wojny Światowej, pole bitwy na Westerplatte, Gdańską Oliwę, Muzeum Marynarki Wojennej oraz zamek krzyżacki w Malborku.

Szkoła Podstawowa numer 9 aplikowała o jednodniową wycieczkę do Krzemionek i Ćmielowa. Grupa 48 uczniów odwiedzi Muzeum Archeologiczne i Rezerwat w Krzemionkach Opatowskich oraz Żywe Muzeum Porcelany.

Gmina Starachowice w ramach programu "Poznaj Polskę'" pokryje 20% kosztów wyjazdów, a 80% Ministerstwo Edukacji i Nauki. W pierwszym rozdaniu obowiązywała zasada "kto pierwszy"'. Niestety nie wszystkie nasze placówki zdążyły się zakwalifikować do projektu. Wiadomo już jednak, że w 2022 będzie prowadzony kolejny nabór do projektu i wtedy kolejne starachowickie szkoły będą mogły ubiegać się o dofinansowania.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media