fbpx

Polecamy

Rozpoczęły się zmagania o Puchar Polski w kickboxingu (zdjęcia)

W Starachowicach w piątek rozpoczęły się zmagania o Puchar Polski w Kickboxingu w formule low kick juniorów starszych i seniorów. Oficjalne otwarcie imprezy miało miejsce w sobotę.

Zawody odbywają się na Miejskiej Hali Sportowej przy św. Jana Pawła II. Na ringu można obserwować najlepszych w Polsce juniorów i seniorów formuły Low Kick.

– Formuła Low Kick jest bardzo widowiskowa -mówi Marek Jasiński trener Dragona Starachowice- W tej technice można używać wszystkich technik bokserskich oraz kopnięć do wysokości głowy wraz z charakterystycznym dla tej formuły kopnięciem na udo (ang. low kick), nie występuje minimalna liczby kopnięć na rundę, nie wolno uderzać kolanem ani łokciem. Walka odbywa się na ringu na dystansie trzech rund.

W kickboxingu istnieje wiele formuł, od pokazowych, bezkontaktowych walkach przy muzyce, przez lekkie walki na tatami oraz twarde, pełno-kontaktowe walki w ringu. Pointfighting, Light Contact, Kick-Ligh, Full-Contact, Low-Kick, K-1 Rules, Oriental Rules – właśnie te nazwy określają odpowiednią formułę kickboxingu, każda z nich charakteryzująca się odmiennymi przepisami i innym stylem zawodników.

Na ringu w Starachowicach widownia może oglądać też zawodników na co dzień trenujących w klubie Dragon.

– Naszą faworytką do zdobycia Pucharu Polski jest oczywiście Julia Wojtan startująca wśród juniorek, w kategorii wagowej do 52 kg. Ale liczę, że przed własną publicznością wszyscy nasi zawodnicy pokażą się z dobrej strony. A na ringu zobaczymy Mikołaja Ziębę, Mateusza Gunię wśród juniorów i Adriana Gunię oraz Artura Wziątka wśród seniorów – mówił przed rozpoczęciem zawodów trener.

Wstęp na halę sportową jest wolny. W niedzielę zaplanowano:

9.00 – 13.00 – walki półfinałowe i finałowe

13.00 – 14.00 – przerwa obiadowa

14.00 –20.00 – finały

Organizatorzy:

Polski Związek Kickboxingu

Klub Sportowy Dragon Starachowice

Urząd Miejski w Starachowicach

Starostwo Powiatowe w Starachowicach

Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach

Puchar Polski organizowany jest pod Patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka oraz Starosty Powiatu Starachowickiego Piotra Babickiego.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media