fbpx

Polecamy

Inauguracja Roku Kulturalnego 2021/2022 (zdjęcia)

Inauguracja Roku Kulturalnego 2021/2022 za nami. Nagrody Prezydenta Miasta Starachowice w dziedzinie kultury otrzymali:

Agnieszka Polak - Pani Agnieszka ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie ze specjalnością batik, studium teatralne oraz podyplomowe studia z arteterapii w Podyplomowym Studium Arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi i na UW . Pracowała w ZDK FSC, Miejskim Ośrodku Kultury oraz jako nauczyciel plastyki i teatru w Społecznej Szkole Podstawowej STO i Społecznym Gimnazjum w Starachowicach. Od 2011 roku jest zatrudniona w ośrodku rehabilitacji dziennej szpitala, gdzie prowadzi Tęczową Pracownię. Założycielka Fundacji”Nasze Zdrowie”, członek Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich. Ma na swoim koncie kilka wystaw batików, wiele wyreżyserowanych spektakli teatralnych, ilustrowała tomik poezji. Jest kobietą wielu profesji. Z wykształcenia plastyczka, teatrolog i arteterapeutka ze skończonymi kursami choreoterapii i muzykoterapii. Zaczynała pracę zawodową w bibliotece, pracowała w kulturze, była nauczycielką plastyki i teatru. Dziś reżyseruje, tworzy piękne batiki i rękodzieło artystyczne, ilustruje poezje. Jest artystką, która swoje powołanie odnalazła w pracy z niepełnosprawnymi dziećmi.

Małgorzata Dziamka - to wieloletni nauczyciel muzyki, muzykoterapeuta, choreograf. Założycielka i choreograf zespołów tańca współczesnego w Szkole Podstawowej nr 10 „Akolada”, „Akolada Bis”, „IntegRacja”. Współpracowała z wieloma zespołami, m.in. ze Starachowianami Teatrem Muzycznym nad Kamienną. Była organizatorem koncertów charytatywnych „Pomóżmy sobie i innym”, z których dochód przekazywany był na stowarzyszenie Promocji Tańca i Muzyki „MiM”, Stowarzyszenie „Słoneczna integracja” – działających przy SP nr 10, oraz potrzebujących Starachowiczan. Współpracowała przy organizowaniu koncertów finałowych WOŚP w MDK i SCK oraz Domu Nauczyciela. Była także konsultantem muzycznym, choreograficznym i kostiumowym przy organizacji imprez artystycznych na terenie miasta, powiatu. Od 1992 r. prowadzi Szkołę Tańca MiM Starachowice. Pani Małgorzata Dziamka to ceniony pedagog i instruktor, wychowawca wielu pokoleń starachowiczan, którzy wielokrotnie wybierając zawód tancerza, choreografa czy instruktora tańca w Polsce i na świecie, nie zapominają, że pierwsze kroki stawiali w Szkole Tańca MiM Starachowice.

Zbigniew Kopański - mistrz rzemiosła artystycznego, artysta w zawodzie fotograf, założyciel klubu Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne. Odznaczony za zasługi dla rzemiosła srebrnym krzyżem Jana Kilińskiego, ponadto za zasługi na polu kultury Srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP. Był i jest organizatorem oraz uczestnikiem wielu wydarzeń krzewiących i popularyzujących fotografię artystyczną w naszym mieście i regionie.

Zbigniew Kopański to wieloletni animator kultury. Propagator fotografii artystycznej poprzez ponad 40 letnią działalność zawodową, a później społeczną. Pan Zbigniew Kopański jest propagatorem i założycielem Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego, które niebawem świętować będzie 20-lecie powstania.

Krzysztof Stanik - magister wychowania muzycznego, nauczyciel dyplomowany, obecnie starszy instruktor animacji kultury i edukacji artystycznej Parku Kultury w Starachowicach. Podczas 30 lat pracy dał się poznać jako pracownik o bardzo wysokich kwalifikacjach zawodowych, rzetelnie wypełniający swoje obowiązki, z odpowiedzialnością podchodzący do wszystkich powierzonych zadań. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe - ukończył Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki i Technologii Informacyjnej oraz wydział realizacji dźwięku Świętokrzyskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia. Obecnie w Parku Kultury instruktor prowadzi indywidualną naukę gry na gitarze elektrycznej. Krzysztof Stanik wspiera młodych zdolnych ludzi. Ma duży talent pedagogiczny, dzięki czemu pobudza inicjatywę młodzieży do pracy. Jest członkiem Stowarzyszenia Promocji Talentów w Starachowicach.

Nagrody wręczył Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. Nagrody Dyrektora Park Kultury w Starachowicach otrzymali: Małgorzata Zaborska, Alicja Andrzykowska, Marcin Gęborek oraz Aleksander Religa. Dla wszystkich nagrodzonych gratulacje i podziękowania za twórczą aktywność na rzecz Starachowic.

Tym samym zostały zainaugurowane również XXXII Międzynarodowe Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. S. Ratusińskiego w Starachowicach.

Na scenie wystąpili:

Łukasz Długosz - flet,
Agata Kielar - Długosz - flet,
Marek Toporowski - pianoforte.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media