fbpx

Polecamy

Setny jubileusz urodzin Pani Anny Rędziak

Setny jubileusz urodzin Pani Anny Rędziak Setny jubileusz urodzin Pani Anny Rędziak

Piękny, setny jubileusz urodzin obchodziła pani Anna Rędziak ze Starachowic. Jubilatkę z koszem słodkości odwiedził Prezydent Miasta Marek Materek, który złożył na ręce pani Anny gratulacje i wyrazy najwyższego szacunku.

Niedawno odwiedzałem pana Władysława Listka w Zakładzie Opieki „Anna” w Skarżysku Kościelnym – wspomina Pan Prezydent. Dzięki temu poznałem także starachowiczankę panią Annę Rędziak, która skończyła w tym roku 100 lat. Obiecałem, że wrócę z prezentem i życzeniami i tak też się stało. Pani Ani życzę kolejnych lat w dobrym zdrowiu i pogody ducha.

Pani Anna Rędziak urodziła się w 1921 roku w Koluszkach. Ojciec Pani Anny, Piotr Miazga i matka Apolonia byli uciekinierami z Wołynia. Ojciec nie przeżył ucieczki, został pobity przez sowietów i zmarł w szpitalu w Krakowie. Matka Pani Anny, Apolonia pracowała jako akuszerka.

Pani Anna podczas okupacji pracowała w Starachowickich Zakładach. W 1945 roku wyszła za mąż i zamieszkała w Starachowicach, tutaj urodziła 6-cioro dzieci, niestety troje z nich zmarło. Mąż Pani Anny, Wacław, na skutek wypadku samochodowego zmarł w 1976 roku razem zdążyli wybudować dom przy ul. Iłżeckiej. Pani Anna ma siedmioro wnuków i trzynaścioro prawnuków.

Pani Anna na skutek niefortunnych wypadków, które spowodowały urazy głowy i kręgosłupa od kwietnia 2018 roku do chwili obecnej przebywa w Zakładzie Opieki Długoterminowej „Anna” w Skarżysku Kościelnym. Pani Anna na co dzień korzysta ze wsparcia rehabilitantów i fachowej opieki ze strony specjalistów.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media