fbpx

Polecamy

Europejski Klub Starachowice

Pięciu młodych, aktywnych liderów z miasta Starachowice i okolic założyło ,,Europejski Klub Starachowice''. Wszystko to za sprawą Europejskiej Akademii Młodych Liderów, która odbywała się w dniach od 30 września do 3 października w Klasztorze na Karczówce w Kielcach. Wydarzenie mocno wspiera europoseł Adam Jarubas.

Tomasz Niedziałek, Maciej Cieciora, Piotr Bogusławski, Kamil Kiełek oraz Jakub Wójcik założyli  ,,Europejski Klub Starachowice”. Chłopaki na start otrzymają 1000 zł od Fundacji Kuźnica im. Hugona Kołłątaja na działania skierowane do starachowickiego społeczeństwa.

Podczas czterodniowego szkolenia poznali działania Unii Europejskiej, możliwości wsparcia dla sektora NGO, rozmawiali również o bieżących problemach społecznych, gospodarczych i klimatycznych w kontekście swoich małych ojczyzn i całej Unii. 

W wydarzeniu brały udział osoby z różnych części Polski, które są liderami w swoich środowiskach. ,,Europejski Klub Starachowice” będzie prowadzić różne działania związane z aktywizacją lokalnej społeczności i propagowaniem wiedzy o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

Jak zapowiedział Prezydent Starachowic Marek Materek, który był obecny w niedzielę na Karczówce podczas uroczystej gali razem ze swoją zastępczynią Anetą Nasternak będzie ich mocno wspierać i kibicować!


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media