fbpx

Polecamy

Rządowe wsparcie na obwodnicę Starachowic

Rządowe wsparcie na obwodnicę Starachowic Rządowe wsparcie na obwodnicę Starachowic

Umowę na dofinansowanie budowy północno-zachodniej obwodnicy Starachowic podpisali wojewoda Zbigniew Koniusz i marszałek województwa Andrzej Bętkowski. Rządowe wsparcie dla samorządu województwa świętokrzyskiego wyniesie 80 procent kosztów inwestycji.

Zadanie wieloletnie „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 744 na odc. Tychów Stary – Starachowice wraz z budową obwodnicy m. Starachowice / Budowa przeprawy mostowej na rz. Kamiennej wraz z drogami dojazdowymi w ciągu obwodnicy Starachowic na DW744 od km ok. 35+536,68 na DW744 do km ok. 262+377,28 na DK42” otrzyma dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - Mosty dla Regionów wynoszące 96 mln złotych. Wartość zadania to 120 mln zł, pozostałe pieniądze: 24 mln zł to wkład własny beneficjenta, czyli Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

– Obwodnica Starachowic to bardzo ważne miejsce nie tylko dla mieszkańców miasta i powiatu starachowickiego. Ta inwestycja usprawni komunikację w całym regionie, łącząc Starachowice i istniejącą tam strefę ekonomiczną z resztą województwa i kraju. To wszystko wpłynie na poprawę zarówno bezpieczeństwa, jak i dostępności tych terenów. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg realizuje strategię, jaka przyświecała jego tworzeniu, czyli przyspieszenie tempa rozwoju całego kraju – powiedział wojewoda Zbigniew Koniusz.


reklama


Obwodnica odciąży tranzytowy ruch samochodów na terenie miasta oraz pomoże w lepszym skomunikowaniu obszaru Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”. W ramach zadania wykonane zostaną również prace towarzyszące w pasie drogowym służące poprawie bezpieczeństwa ruchu lub dotyczące wyposażenia technicznego drogi zgodnie z zasadami określonymi w przepisach budowlanych i techniczno-budowlanych. Inwestorem jest Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich, który ogłosi przetarg na wykonanie zadania.

W spotkaniu w urzędzie wojewódzkim wzięli udział: poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś i dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Jerzy Wrona.

Głównym celem programu Mosty dla Regionów jest uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe w ciągach dróg będących w zarządzaniu samorządów, a przez to poprawa wewnętrznej spójności komunikacyjnej regionów Polski przy wsparciu z budżetu państwa. Program ten, funkcjonujący obecnie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, wspiera finansowo jednostki samorządu terytorialnego dla uzupełnienia istniejącej sieci drogowej.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media