fbpx

Polecamy

Miód z Pasieki „Dobra Pszczoła” z Małyszyna ze złotym medalem (zdjęcia)

Miód ze spadzi iglastej z Pasieki „Dobra Pszczoła” w Małyszynie otrzymał złoty medal w konkursie „Smaki Regionów 2021” na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Właściciele Pasieki ”Dobra Pszczoła” Rafał Zacharski wraz z żoną Małgorzatą i synem Mikołajem pojechali z gamą produkowanych przez siebie produktów pszczelarskich na poznańskie targi dzięki rekomendacji Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego.

– W ubiegłym roku nasz miód wiosenny wielokwiatowy zajął pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym „Nasze kulinarne dziedzictwo – smaki regionów” w kategorii produktów pochodzenia zwierzęcego, podkategoria miody. Pokłosiem tego było zaproszenie do reprezentowania województwa świętokrzyskiego na targach w Poznaniu. Zabraliśmy ze sobą różnorodne produkty pszczele: miody, pierzgę, pyłek. Do konkursu wystawiliśmy miód ze spadzi iglastej. Nie spodziewaliśmy się szczególnych wyróżnień choćby z racji tego, że braliśmy udział w targach w Poznaniu po raz pierwszy. W niedzielę, 3 października, podczas odczytywania listy produktów, którym przyznano złote medale, okazało się że jesteśmy w elitarnej grupie laureatów. To dla naszej pasieki ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy – mówi Rafał Zacharski.

Miód ze spadzi iglastej z Małyszyna znalazł się w grupie 20 produktów z całego kraju nagrodzonych złotymi medalami. W tym roku konkurencja do tej nagrody była wyjątkowo duża. Zgłoszono aż 88 produktów.

Pasieka wędrowna „Dobra Pszczoła” produkuje miody od dziewięciu lat. W bogatej ofercie gospodarstwa, które jako pierwsze w powiecie starachowickim zarejestrowało rolniczy handel detaliczny są między innymi miody: lipowy, spadziowy, wrzosowy, klonowy, wielokwiatowy, faceliowy, nawłociowy. Produkty można kupić na miejscu, możliwy jest też dowóz produktów na odległość do 20 kilometrów od miejsca produkcji.

Właścicielom pasieki serdecznie gratulujemy!


reklama


UGM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media