fbpx

Polecamy

Od nowego roku wyższe podatki? Prezydent odpowiada na pytania mieszkańców

Od nowego roku wyższe podatki. Prezydent odpowiada na pytania mieszkańców Od nowego roku wyższe podatki. Prezydent odpowiada na pytania mieszkańców

W trakcie objazdu Starachowic wraz z transmisją na żywo prezydent Marek Materek odpowiadał na pytania mieszkańców. A pytano m.in. o podatki, które po nowym roku będą wyższe.

Pytanie konkretnie tyczyło podwyższenia podatku od nieruchomości. Marek Materek winą za podniesienie wskazanej daniny obarcza Polski Ład, a konkretnie zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł.

- To oznacza, że zdecydowana większość z nas nie zapłaci podatku, ale ten podatek, który płaciliśmy finansował np. wydatki samorządów. Różne są szacunki, o ile spadną wpływy do budżetu samorządów, tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a rząd obiecuje nam, że przynajmniej część tych ubytków zrekompensuje przynajmniej w przyszłym roku, natomiast ciężko przewidzieć jak to będzie - mówił prezydent Marek Materek.


reklama


Samorząd więcej pieniędzy będzie potrzebował m.in. ze względu na zwiększenie płacy minimalnej.

- To powoduje, że podwyżki musimy dać kilkuset pracownikom w jednostkach należących do gminy, plus w komunikacji miejskiej i spółkach, które są własnością miasta czy miasto zleca im wykonanie różnego rodzaju usług.

Przez to my także potrzebujemy tych dodatkowych wpływów, więc nieznaczna podwyżka podatku od nieruchomości prawdopodobnie nastąpi. Nie będzie to maksymalna stawka, która dopuszcza Minister Finansów.

- Realizujemy mnóstwo inwestycji, ale to wymaga posiadania środków na wkłady własne. Żeby te środki wygenerować, musimy mieć wpływy. Staramy się też oszczędzać, żeby tych środków własnych było jak najwięcej.

Wideo do obejrzenia poniżej. 

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media