fbpx

Polecamy

Piknik Świętokrzyski (zdjęcia)

Świętokrzyskie obrzędy, gwara i obyczaje, muzyka i śpiew królowały na scenie podczas Pikniku Świętokrzyskiego, zorganizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w starachowickim Parku Kultury. Występom seniorów przyglądał się m.in. wicestarosta Dariusz Dąbrowski.

Pomysłodawczynią imprezy była Anna Tokarska, wiceprezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach, która prowadziła ją wspólnie z prezesem Jerzym Krawczykiem. Na scenie wystąpili m.in. chór "Srebrne nuty" oraz Grupa Teatralna UTW "Godki Kobit". Artyści prezentowali świętokrzyską muzykę i śpiew. Można było zobaczyć jak wyglądały niegdyś obrzędy oraz posłuchać gwary, jaką posługiwano się w naszym regionie. Zaprezentowała ją gościom Dorota Kiełek. Krystyna Jóźwik opowiadała o zwyczajach i obrzędach, Maria Pawlikowska przypomniała sylwetki sławnych ludzi Kielecczyzny, a Joanna Murawska, Wiesława Pęczek, Czesław Biniewicz, Halina Krzos recytowali wiersze. O świętokrzyskiej poezji opowiadała natomiast Elżbieta Nowak.

Był czas na kawę, herbatę i wspólne rozmowy. Na koneserów ziołolecznictwa czekały zioła z ogrodu UTW i wykonane z nich lecznicze nalewki. Spotkanie zwieńczył koncert życzeń z dedykacjami i zabawą taneczną.


reklama


PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media