fbpx

Polecamy

Polityczne trzęsienie ziemi w Starachowicach

Polityczne trzęsienie ziemi w Starachowicach Polityczne trzęsienie ziemi w Starachowicach

Wiele emocji wywołał dzisiejszy wpis prezydenta Starachowic na Facebooku. Marek Materek poinformował, że z informacji jakie do niego napłynęły w spółkach samorządowych może dochodzić do rozrostu administracji i zatrudniania kolejnych pracowników bez odpowiednich kompetencji. Z tego powodu swoje stanowiska stracić miały trzy osoby.

Prezes Zakładu Energetyki Cieplnej Marcin Pocheć, prezes Spółdzielni Socjalnej Starachowiczanka Jarosław Warszawa oraz nieetatowy członek Zarządu Powiatu Robert Sowula – te trzy osoby, według nieoficjalnych informacji przedstawionych przez Radio Kielce i portal Starachowice-Net miały pożegnać się z pełnionymi dotychczas funkcjami. Zarówno ZEC, jak i Starachowiczanka to spółki gminne. 

– W ostatni piątek dowiedziałem się, że w jednej z jednostek podległych Starostwu Powiatowemu moje zasady są łamane. Z moich analiz i informacji wynika, że wzrosła ilość osób zatrudnionych w administracji a pracownicy mają wątpliwości co do przygotowania merytorycznego niektórych nowo zatrudnianych osób. Jest to całkowitym zaprzeczeniem polityki, którą prowadziłem – napisał Marek Materek na Facebooku.


reklama


Jak informuje Radio Kielce, poza powyższym wpisem, włodarz Starachowic nie chce zabierać szerzej głosu w tej sprawie. O szczegółach ma jednak poinformować wkrótce.

– Nie jest w moich kompetencjach wpływanie na Roberta Sowulę jako na pracownika, bo nie pracuje w jednostce podległej miastu. Przeprowadziłem z nim jednak rozmowę polityczną, bo startował z mojego komitetu, i nakłoniłem go do złożenia rezygnacji z pełnienia funkcji nieetatowego członka zarządu powiatu. Pismo w tej sprawie już zostało złożone. Natomiast w moich kompetencjach jest zmiana w „Starachowiczance” i w tym przypadku prezes, Jarosław Warszawa również nie pełni już tej funkcji. Nie mogę się zgodzić na nieprawidłowości, o których się dowiedziałem – mówi prezydent Materek, w rozmowie z Radiem Kielce.

Prawdopodobnie to nie koniec roszad personalnych w Starachowicach. W kolejnych dniach można spodziewać się kolejnych decyzji.

Pełny wpis prezydenta Marka Materka dostępny jest poniżej:

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media