fbpx

Polecamy

Ciąg dalszy politycznego trzęsienia ziemi w Starachowicach

Ciąg dalszy politycznego trzęsienia ziemi w Starachowicach Ciąg dalszy politycznego trzęsienia ziemi w Starachowicach

W poniedziałek informowaliśmy o politycznej burzy w Starachowicach, dotyczącej wtedy jeszcze nieoficjalnego zwolnienia m.in. Roberta Sowuli, nieetatowego członka zarządu Powiatu Starachowickiego. We wtorek do tych wiadomości odniosła się rzecznik starostwa Anna Ciesielska.

Poniżej treść odpowiedzi.

"Pan Robert Sowula, członek Zarządu Powiatu, zajmujący się polityką zdrowotną złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym, Rada Powiatu podejmie uchwałę o przyjęciu rezygnacji i zwolnieniu go z pełnienia obowiązków członka zarządu. Nastąpi to na najbliższej sesji Rady Powiatu, kiedy też przedstawiony zostanie nowy kandydat do tej funkcji. Zgodnie z przepisami ustawy, jest na to miesiąc od dnia złożenia rezygnacji. Sprawami z zakresu ochrony zdrowia zajmować się będzie aktualnie starosta."

– Nie jest w moich kompetencjach wpływanie na Roberta Sowulę jako na pracownika, bo nie pracuje w jednostce podległej miastu. Przeprowadziłem z nim jednak rozmowę polityczną, bo startował z mojego komitetu, i nakłoniłem go do złożenia rezygnacji z pełnienia funkcji nieetatowego członka zarządu powiatu. Pismo w tej sprawie już zostało złożone. Natomiast w moich kompetencjach jest zmiana w „Starachowiczance” i w tym przypadku prezes, Jarosław Warszawa również nie pełni już tej funkcji. Nie mogę się zgodzić na nieprawidłowości, o których się dowiedziałem – mówił prezydent Materek w rozmowie z Radiem Kielce.


reklama


Temat zwolnień i rezygnacji został wywołany za sprawą wpisu prezydenta Marka Materka. Prezydent napisał na Facebooku m.in.: „"nie ma i nie będzie zgody na wykorzystywanie swojej pozycji zawodowej do załatwiania swoich prywatnych spraw".

Informację o rezygnacji potwierdza także w rozmowie z Echem Dnia Jarosław Warszawa, prezes Spółdzielni Socjalnej Starachowiczanka.

- Tak, potwierdzam, ale na razie wolę nie komentować na gorąco. Jeszcze kurz nie opadł. Zostawiam to panu prezydentowi.

Prawdopodobnie to nie koniec politycznych roszad w Starachowicach. W kolejnych dniach mogą pojawić się kolejne informacje w tej sprawie.

Źr. Echo Dnia/wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media