fbpx

Polecamy

Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora

Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora

Do 15 listopada br. roku można nadsyłać zgłoszenia do Nagrody  im. prof. Aleksandra Gieysztora, przyznawanej za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego. Wyróżnienie otrzymywali twórcy, animatorzy, wyróżniane nią były nieprzeciętne inicjatywy.  Wśród dotychczasowych laureatów są m.in.: prof. Jerzy Limon, Elżbieta i Krzysztof Pendereccy, Anda Rottenberg oraz Społeczny Komitet Opieki nad Starą Rossą.

Nagroda przyznawana jest za szczególne osiągnięcia dokonane w minionym roku kalendarzowym lub w ciągu ostatnich kilku lat – za uwzględnianie dziedzictwa kulturowego w inicjatywach związanych z szeroko pojętym życiem społecznym i kulturowym. Zgłoszeń kandydatów  dokonują członkowie Kapituły, laureaci poprzednich edycji Nagrody oraz instytucje kultury, bądź też, z ich rekomendacją, osoby fizyczne, a także instytucje: państwowe, samorządowe lub pozarządowe o charakterze niezarobkowym, działające w obszarze kultury.

W tym roku po raz pierwszy w ponad 20-letniej historii Nagrody, przyznane zostaną dwa wyróżenienia, za lata 2020 i 2021, każde o wartości 50 tyś zł. Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga, która przyznaje nagrodę apeluje do producentów, kuratorów i instytucji o nadsyłanie zgłoszeń.

Nominacje należy nadsyłać do 15 listopada 2021 roku, za pośrednictwem internetowego formularza, dostępnego tutaj.

Więcej informacji o Nagrodzie znajduje się na stronie: https://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/6162.htm


reklama


PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media