fbpx

Polecamy

Droga powiatowa w Krynkach już po remoncie

Droga powiatowa w Krynkach już po remoncie Droga powiatowa w Krynkach już po remoncie

Nowa nawierzchnia, pobocza, zjazdy na posesje oraz zmodernizowany system odwodnienia – tak wygląda wyremontowany 850 m odcinek ulicy Górnej na drodze powiatowej w Krynkach (gm. Brody). 13 października odbyło się oficjalne otwarcie drogi z udziałem władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

Inwestycja realizowana była w ramach Rządowego Programu Funduszu Dróg Samorządowych we współpracy z Gminą Brody. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu Powiat wyremontował 850 m odcinek drogi powiatowej nr 0624T, na którym wymieniona została nawierzchnia, wykonano odwodnienie, utwardzono pobocze i odnowiono zjazdy na posesje. Pojawiło się również nowe oznakowanie pionowe i poziome, w tym znaki aktywne, zasilane bateriami słonecznymi.

Za wykonanie tych prac odpowiadała starachowicka firma Budromost.

Oficjalne otwarcie wyremontowanego odcinka odbyło się 13 października z udziałem wykonawcy, mieszkańców, a także władz gminnych powiatowych i wojewódzkich.

Z ramienia powiatu obecni byli: starosta Piotr Babicki i radny Marek Maciukajć, Gminę Brody reprezentowała Wójt Marzena Bernat, natomiast Wojewodę – jego doradca – Andrzej Pruś.

- To inwestycja, na którą czekaliśmy prawie 20 lat – mówiła podczas otwarcia wójt gminy Brody Marzena Bernat, dziękując staroście i Zarządowi Powiatu za dotychczasową współpracę i dialog.

Andrzej Pruś gratulował natomiast skuteczności w pozyskiwaniu funduszy i dobrych wniosków.

Inwestycja kosztowała ponad 957 tys. zł, z czego rządowe dofinansowanie pokryło 80 proc. kosztów. W sfinansowaniu wkładu własnego pomogła Gmina Brody.


reklama


PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media