fbpx

Polecamy

34-latek chory na COVID-19 zmarł na oczach lekarki. "Mówił, że za trzy dni miał brać ślub"

34-latek chory na COVID-19 zmarł na oczach lekarki. "Mówił, że za trzy dni miał brać ślub" 34-latek chory na COVID-19 zmarł na oczach lekarki. "Mówił, że za trzy dni miał brać ślub"

Z każdym dniem Ministerstwo Zdrowia informuje o rosnącej liczbie zakażeń COVID-19. Alarmują też lekarze. Katarzyna Bujak z oddziału chorób zakaźnych szpitala w Starachowicach, jako najtrudniejszą chwilę w pracy wspomina śmierć 34-letniego pacjenta, który trzy dni później miał mieć ślub. Ze łzami w oczach powiedziała o tym doświadczeniu reporterce Polsatu.

Katarzyna Bujak prowadzi oddział chorób zakaźnych w szpitalu powiatowym w Starachowicach. Z lekarką rozmawiała reporterka telewizji Polsat. Dr Katarzyna Bujak przyznała, że czwarta fala nabiera tempa, a oddział zapełnia się pacjentami niezwykle szybko. Zaznaczyła przy tym, że większość chorych to osoby niezaszczepione, głównie osoby starsze, ale młodzi też chorują.


reklama


Została zapytana o najtrudniejszą chwilę w pracy, wspomniała o śmierci 34-letniego pacjenta:

- Łzy cisną się na oczy. Wszyscy wiedzieliśmy, że jest na granicy. Mówił, że za trzy dni ma ślub... To jest ciężkie. My z tymi pacjentami jesteśmy kilka tygodni. Robimy, co możemy - mówiła Bujak. I dodała, że pacjenci są świadomi do samego końca.

Pacjenci chorujący na COVID-19 żałują, że się nie zaszczepili:

- Nie miałam kogoś takiego, kto wziąłby pod pachę, powiedział: chodź, zaprowadzę cię, szczepimy się. Taki ktoś by się przydał - mówi "Wydarzeniom" Polsatu pani Wiesława Łata leżąca na oddziale w Starachowicach.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 6 265 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia COVID-19.\

- Z powodu COVID-19 zmarło 30 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 63 osoby - czytamy w raporcie.

W Polsce 2 listopada ma zostać uruchomiony system skierowań na przyjęcie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla osób od 18. roku życia

- Jesteśmy już po stanowisku Rady Medycznej, która wsparła swoim autorytetem ten pomysł na przyjmowanie trzeciej dawki. Ja jeszcze poprosiłem zespół do spraw wakcynologii, który działa przy ministrze zdrowia, o takie bardziej konkretne stanowisko, które uwzględniałoby przegląd literatury i inne ważne elementy naukowe, jakie pojawiły się w tej dziedzinie. Czekamy na wypowiedź ze strony FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków) i CDC (Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom). Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, po wtorku, będziemy mieli też opinię z tego zespołu - powiedział Adam Niedzielski.

Źródło: Polsat News / Onet / MZ

2 komentarzy

 • Ciepciu
  Ciepciu środa, 27 październik 2021 18:25 Link do komentarza

  Nie wiem jak nazwać tych co nie chcą się szczepić chyba samobujcami ,sam jeśli tylko będzie taka możliwość zaszczepie się 3 dawką.

  Raportuj
 • Kasia
  Kasia środa, 27 październik 2021 17:28 Link do komentarza

  Jak pani Wiesława udzieliła wywiadu skoro leży na zakaźnym.
  Podłe, fałszywe pismaki

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media