fbpx

Polecamy

Mistrzowie z parafii NSJ w Starachowicach

Mistrzowie z parafii NSJ w Starachowicach Mistrzowie z parafii NSJ w Starachowicach

Finałowe mecze XX Mistrzostw Ministrantów Diecezji Radomskiej w Halowej Piłce Nożnej lektorzy młodsi rozegrali w hali miejskiej w Starachowicach.

Przed rozgrywkami ministranci spotkali się w starachowickim kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- Ponieważ to ołtarz jest miejscem codziennego spotykania się ministrantów, dlatego też pierwszym punktem sobotniego spotkania była Eucharystia. Mszy św. celebrowanej razem z opiekunami poszczególnych drużyn przewodniczył ks. Damian Drabikowski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej - mówi ks. Mariusz Chamerski, duszpasterz ministrantów diecezji radomskiej, który do zgromadzonych wygłosił homilię.

Po wspólnej modlitwie rozegrane zostały mecze finałowe. Zwycięzcami wśród lektorów młodszych zostali przedstawiciele parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach i to oni będą reprezentować naszą diecezję w ogólnopolskich rozgrywkach o Puchar KnC w czerwcu 2022 w Kołobrzegu.


reklama


Drugie miejsce zdobyła drużyna z parafii Zwiastowania NMP w Nowym Kazanowie, trzecie - z parafii św. Stefana w Radomiu, a czwarte - z parafii bł. Annuarity w Radomiu.

Najlepszymi piłkarzami zostali Franciszek Sierpień ze Starachowic i Piotr Kosmal z Nowego Kazanowa. Tytuł najlepszego bramkarza zdobył Bartosz Jadczak z parafii św. Stefana w Radomiu, zaś graczem fair play został Jakub Kuliński z parafii bł. Annuarity w Radomiu.

- Dziękuję wszystkim lektorom młodszym za udział w turnieju. Caritas Diecezji Radomskiej dziękuję za współorganizowanie turnieju. Wyrazy wdzięczności kieruję do prezydenta Starachowic Marka Materka za udostępnienie hali miejskiej na czas rozgrywek i objęcie wydarzenia patronatem honorowym. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu - mówi ks. Chamerski.

Mecze finałowe lektorów starszych zostaną rozegrane 20 listopada w Wolanowie.

gość / nsj / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media