fbpx

Polecamy

W Starachowicach powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dofinansowane z Fundusz Solidarnościowego (zdjęcia)

W Starachowicach powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla niepełnosprawnych. Gmina otrzymała na ten cel 2,7 mln zł dofinansowania z ministerstwa rodziny i polityki społecznej w ramach Fundusz Solidarnościowego.

We wtorek umowę w tej sprawie podpisali prezydent Starachowic i wojewoda świętokrzyski.

"Centrum będzie służyło dorosłym niepełnosprawnym, którzy często tracąc swoich rodziców, zostają pozostawieni sami sobie. Będziemy mogli stworzyć miejsce, gdzie takie osoby będą miały całodobowe wsparcie" - mówił Marek Materek, prezydent Starachowic.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz poinformował, że w centrum opiekę znajdzie 13 osób. Zaznaczył, że mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z pomocy rehabilitacyjnej. Powstaną tam także mieszkania chronione. "Bardzo się cieszę, że Fundusz Solidarnościowy, z którego te środki popłyną na dofinansowanie inwestycji, dobrze się spisuje" - powiedział Koniusz.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne będzie się mieściło na działce, zlokalizowanej za Miejską Biblioteka Publiczną. W budynku znajdą się mieszkania chronione i sala rehabilitacji.

"Niewiele samorządów z tego instrumentu wsparcia korzysta. Cieszę się, że Starachowice przy wsparciu rządu pozostają miastem otwartym na tego typu społeczne zapotrzebowanie, zabiegając o dobro ludzi niepełnosprawnych" - powiedział obecny na konferencji poseł PiS Krzysztof Lipiec.

Budowa centrum ma się rozpocząć w przyszłym roku i potrwa dwa lata. Całkowity koszt zadania to 3,3 mln złotych.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media