fbpx

Polecamy

Kolejny krok w kierunku budowy wiaduktu w Starachowicach

Kolejny krok w kierunku budowy wiaduktu w Starachowicach Kolejny krok w kierunku budowy wiaduktu w Starachowicach

Budujemy świętokrzyski ład - tak konferencję w Starachowicach rozpoczął poseł Krzysztof Lipiec. Spotkanie z dziennikarzami dotyczyło dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Polski rząd uruchomił wiele programów, mocą których wspiera wszystkie samorządy, które tak naprawdę są siłą sprawczą wszystkich dobrych przedsięwzięć. Niewątpliwie do takich samorządów należą samorząd miasta Starachowice i powiat starachowicki, gdzie gołym okiem widać, jakie zmiany zachodzą – mówił w dalszej części poseł PiS.

Kolejne dobre informacje dla regionu przekazał wojewoda Zbigniew Koniusz. Projekty złożone przez powiat i gminę zyskały jego rekomendację do dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Mowa o budowie wiaduktu w Dolnych Starachowicach.

- Sukces na razie ma jeszcze może nie stuprocentowy wymiar, bo to są ciągle rekomendacje aczkolwiek projekt, o którym mówimy warty 55 milionów złotych z dofinansowaniem rządowym na poziomie 30 milionów to przejście drogowe nad ważną linią kolejową w ciągu drogi Radomskiej, czyli mówimy o wiadukcie. To część sukcesu, dlatego że łączna suma środków planowanych do przyznania to przeszło 44 miliony.

Zadowolenia – dziękując za wsparcie - nie krył także prezydent Marek Materek.

- Wiadukt w Dolnych Starachowicach jest inwestycją najbardziej wyczekiwaną przez mieszkańców miasta i tych, którzy przyjeżdżają tu do pracy lub odwiedzają nasze miasto. (…) 30 milionów złotych, to jest początek składanki, którą staramy się wspólnie ze starostą ułożyć i do której, mam nadzieję, dołożą się koleje państwowe, po to żeby wiadukt w Dolnych Starachowicach w latach 2022-2024 mógł powstać. Oto będziemy wspólnie zabiegać i tą kropkę nad „i” mam nadzieję wspólnie postawimy.

- To nie tylko wiadomość roku, ale tak naprawdę historia trochę dzieje się na naszych oczach. (…) To praca nie tylko naszego Zarządu Powiatu, ale i poprzednich. To przede wszystkim współpraca z gminą Starachowice ale to co dzisiaj słyszymy, to jest ten główny element, który daje spoiwo do tego, żeby tą inwestycję urealnić, czyli wsparcie rządowe, aby można było tą inwestycję przeprowadzić. Za to jako starosta jestem bardzo wdzięczny – dodawał starosta Piotr Babicki.


reklama


 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media