fbpx

Polecamy

Radość pod biało-czerwoną flagą. Obchody Narodowego Święta Niepodległości (zdjęcia)

Jak co roku, Polacy w całym kraju hucznie i radośnie obchodzą Narodowe Święto Niepodległości. Także w Starachowicach nie mogło zabraknąć oficjalnych uroczystości, wydarzeń sportowych i koncertów. Szczególnie ważnym elementem radosnego świętowania były uroczystości w plenerze.

Co roku uczestnicy Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, odbywającej się w kościele pw. Wszystkich Świętych, wspólnie maszerowali pod Pomnik Niepodległości przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Teraz jednak droga jest w trakcie remontu, a dojście do Pomnika jest utrudnione. Z tego względu wszyscy starachowiczanie, w tym poczty sztandarowe, przedstawiciele władz oraz lokalnych instytucji, zgromadzili się przy pamiątkowym kamieniu u zbiegu ulicy Radomskiej z ulicą Konstytucji 3 Maja.

W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć podniosłych przemówień. Głos zabrał Starosta Starachowicki Piotr Babicki, poseł Agata Wojtyszek oraz poseł Marzena Okła-Drewnowicz. List w imieniu Prezydenta Starachowic Marka Materka odczytała Barbara Szymańska, sekretarz miasta. 

Na koniec delegacje złożyły kwiaty i znicze pod Pomnikiem Niepodległości.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media