fbpx

Polecamy

Remont ulicy Konstytucji 3 Maja coraz bliżej końca (zdjęcia)

Prace na ulicy Konstytucji 3 Maja wciąż trwają. Widać już znaczące zmiany, co nie dziwi z uwagi na fakt, że termin wykonania prac dobiega końca w grudniu.

Trwający remont obejmuje ulicę Konstytucji 3 Maja oraz fragment ulicy Partyzantów (od skrzyżowania z ulicą Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania z ulicą Oświatową). W ramach inwestycji wykonane mają zostać: rozbudowa obu ulic wraz z rozbudową zjazdów, zatok autobusowych i chodników, przebudowa skrzyżowania DW744 ulicy Radomskiej z ulicą Konstytucji 3 Maja. Wykonana zostanie nowa jezdnia, ścieżka rowerowa i miejsca postojowe. Wybudowane zostaną niezbędne wodociągi, studnie kanalizacyjne i kanał deszczowy. Ponadto przebudowana zostanie sieć gazowa oraz kolidujące sieci: elektroenergetyczna i telekomunikacyjna. Pojawi się nowe oświetlenie.

W inwestycji uwzględnione potrzeby osób niepełnosprawnych. Przy przejściach dla pieszych, krawężniki zostaną obniżone do poziomu jezdni w celu bezpiecznego przejazdu osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz zostaną zastosowane płytki betonowe z wypustkami, posiadające specjalnie ukształtowane powierzchnie rozpoznawalne dotykowo w celu ułatwienia przemieszczania się osób niewidomych i niedowidzących.

Na inwestycję gmina pozyskała dofinansowania zewnętrzne: 85% ze środków Unii Europejskiej i 15% z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media