fbpx

Polecamy

Najlepsza w Europie

Najlepsza w Europie Najlepsza w Europie

Julia Seweryn zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w karate kyokushin. W rumuńskiej Oradei juniorka Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin Senshi wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w konkurencji kata.

Starachowiczanka podczas europejskiego czempionatu rywalizowała w dwóch konkurencjach mistrzowskich kata oraz kumite. Julia Seweryn udział w mistrzostwach rozpoczęła od znakomitego występu w kata.

Droga do złota

W rywalizacji juniorek do walki o medale Mistrzostw Europy przystąpiło 12 zawodniczek. W tym gronie znalazły się reprezentantki siedmiu krajów. Nie zabrakło zawodniczek z Polski. W stawce najlepszych juniorek znalazły się dwie biało-czerwone. Co ciekawe obie to zawodniczki Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin Senshi: Julia Seweryn oraz Zuzanna Pacek. Podopieczne Sebastiana Kozieła w Rumunii typowane były w gronie faworytek do medali mistrzowskich.

W pierwszej rundzie nasze zawodniczki trafiły na rywalki z Niemiec oraz Węgier. Starachowiczanki z tymi „przeszkodami” poradziły sobie doskonale. Julia Seweryn okazała się lepsza od Anny Solyom z Węgier, a Zuzanna Pacek wygrała z Anastasią Ernst (Niemcy). Obie Polki awansowały do ćwierćfinału.

W walce o awans do strefy medalowej Pacek przegrała Victorią Yatsiv z Ukrainy i pożegnała się z turniejem mistrzowskim. Seweryn również rywalizowała z reprezentantką Ukrainy – Marianą Chaban. Ten pojedynek zakończył się zwycięstwem naszej zawodniczki. Julia Seweryn zapewniła sobie w ten sposób medal Mistrzostw Europy. To nie był jednak koniec planów naszej reprezentantki.

W półfinale Julia pokonała bowiem Litwinkę Gretę Intaite i w pięknym stylu awansowała do pojedynku o tytuł mistrzowski. Tam czekała już na nią Ukrainka Yatsiv. W meczu finałowym Julia Seweryn mogła więc zrewanżować się za porażkę swojej klubowej koleżanki Zuzanny Pacek, która to uległa Ukraince w ćwierćfinale turnieju.

Rewanż udał się w pełni. Julia Seweryn pokonała Yatsiv i sięgnęła po złoty medal w tej konkurencji. Starachowiczanka wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy Juniorek i od zawodów w Rumunii może szczycić się tytułem najlepszej na Starym Kontynencie. Gratulujemy !

W rumuńskiej Oradei o medale Mistrzostw Europy rywalizowała trójka naszych reprezentantów. Biało-czerwone barwy reprezentowali Julia Seweryn, Zuzanna Pacek oraz Karol Ożóg. Z grona karateków Senshi medal – i to z najcenniejszego kruszcu – wywalczyła Julia Seweryn.

Mistrzyni Europy w kata w Rumunii rywalizowała jeszcze w konkurencji kumite. Tu jednak nie udało jej się przebrnąć przez ćwierćfinał. Seweryn uległa reprezentantce gospodarzy Denisie Dolha po walce, która zdaniem obserwatorów mogłaby mieć zupełnie inny wynik.

Z kolei Karol Ożóg w turnieju kata w dwóch pierwszych rundach okazał się lepszy od swoich rywali. Najpierw pokonał Niemca Kiliana Merkela, a następnie reprezentata Ukrainy Obertasa. W ćwierćfinale Ożóg przegrał z Węgrem Solteszem i nie udało mu się awansować do strefy medalowej.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media