fbpx

Polecamy

Woda niezdatna do picia w gminie Wąchock. Jest decyzja sanepidu

Woda niezdatna do picia w gminie Wąchock. Jest decyzja sanepidu Woda niezdatna do picia w gminie Wąchock. Jest decyzja sanepidu

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Starachowicach po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z badań jakości wody z 17.11.2021 r. próbki pochodzącej z ujęciem w Ratajach stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi.

W badanej próbce wody pobranej z hydroforni ujęcia wodociągu w Ratajach stwierdzono obecność bakterii grupy coli, które nie powinny występować w wodzie do spożycia. Woda może być wykorzystywana do innych celów socjalno-bytowych nie związanych z jej spożywaniem. 

W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach unieruchamia sieć wodociągu publicznego z ujęciem wody w Ratajach w zakresie korzystania z wody do spożycia, do czasu uzyskania pozytywnych wyników badań.


reklama


Ujęcie w Ratajach zaopatruje w wodę miejscowości: Marcinków, Rataje oraz Wąchock ulice: Błonie, Dolna, Dworcowa, Górna od nr, Hutnicza, Kielecka, Kolejowa, Kościelna, Kręta, Krótka, Krzemienica, Langiewicza, Leśna, Lipowa, Mirzec Malcówki 62a, Nadrzeczna, Partyzantów, Plac Majora Ponurego, Polna, Powstańców, Radomska, Sandomierska, Skalista, Słoneczna, Smugowa, Sosnowa, Sporna, Starachowicka, Strażacka, Szeroka, Szkolna, Szydłowiecka, Św. Rocha, Torowa, Tychowska, Tysiąclecia Wesoła, Wygoda do nr 9.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach zapewni mieszkańcom beczkowozy z wodą do spożycia które staną przy parkingu obok Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku oraz przy sklepie w Marcinkowie Dolnym we wjeździe w łącznik.

Dodatkowo w okolicy sklepów spożywczych w Marcinkowie, Ratajach i Wąchocku zostaną dostarczone woreczki z wodą, które sukcesywnie będą uzupełniane do godz. 22:30. Woreczki pojawią się również w Marcinkowie Górnym (koło przejazdu kolejowego) oraz studni na skrzyżowaniu ulic: Radomskiej i Torowej w Wąchocku.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media