fbpx

Polecamy

Uwierzyła fałszywemu policjantowi

Wczoraj do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących prób oszustw na tzw. policjanta. Niestety w jednym przypadku cel przestępców został osiągnięty. Seniorka stracili ponad 20 000 złotych. Przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy.

Cały czas apelujemy do osób starszych o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami, które przedstawiają się jako przedstawiciele różnych instytucji. We wszystkich takich przypadkach zastanówmy się dwa razy i każdą najmniejszą wątpliwość starajmy się rozwiać, ponieważ możemy rozmawiać z przestępcą podającym się za policjanta, prokuratora lub inną osobę ciesząca się zaufaniem społecznym.


reklama


Wczoraj do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących prób oszustw na tzw. policjanta. Niestety w jednym przypadku przestępcom udało się oszukać seniorkę.

Na numer stacjonarny 74-letniej mieszkanki Starachowic zadzwonił mężczyzna podająca się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusz powiedziała, że rozpracowywana jest grupa przestępców i możliwy jest napad na jej mieszkanie. Polecił seniorce, aby spakowała do torebki pieniądze i cenne przedmioty, aby uchronić je przed utratą, a następnie kosztowności ma wyrzucić przez okno. Kobieta uwierzyła, że ma do czynienia z prawdziwym policjantem i tak zrobiła. W reklamówce oprócz pieniędzy była również biżuteria. Dopiero po rozmowie z osobą z rodziny uświadomiła sobie, że została oszukana. Starsza kobieta łącznie straciła ponad 20 000 złotych.

PK / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media