fbpx

Rezygnacja Piotra Babickiego przyjęta przez radę. Powiat starachowicki ma nowego starostę (zdjęcia)

Rezygnacja Piotra Babickiego przyjęta przez radę. Powiat starachowicki ma nowego starostę (zdjęcia) Rezygnacja Piotra Babickiego przyjęta przez radę. Powiat starachowicki ma nowego starostę (zdjęcia)

Zgodnie z zapowiedziami podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Starachowickiego starosta Piotr Babicki podał się do dymisji, tym samym odwołany został cały zarząd powiatu. Rajcowie wybrali także nowego starostę, którym – bez zaskoczenia został nim Piotr Ambroszczyk.

To kolejny etap kadrowych zawirowań, trwających od połowy października. O swojej rezygnacji Piotr Babicki informował kilka dni temu na Facebooku.

„Przez ostatnie trzy lata, jako starosta brałem pełną odpowiedzialność za wszelkie działania starostwa i jednostek podległych powiatowi. Udało nam się w tym czasie osiągnąć bardzo dużo sukcesów, wspólną ciężką pracą. Naprawiliśmy sytuację finansową powiatu, zrealizowaliśmy ważne inwestycje a kolejne przygotowaliśmy do realizacji, pozyskaliśmy liczne środki zewnętrzne i wzorowo współpracowaliśmy z samorządami gminnymi. Z tego jestem bardzo dumny.

W nadzorowanej przez Powiat Starachowicki jednostce Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej doszło do naruszenia standardów jakimi kieruje się Komitet Wyborczy Marka Materka. W poczuciu politycznej odpowiedzialności złożyłem rezygnację z funkcji Starosty Starachowickiego.

Dziękuję Mieszkańcom za silne wsparcie podczas mojej pracy. Dziękuję wszystkim Współpracownikom, Samorządowcom, Komitetowi Wyborczemu Marka Materka z którego zostałem wybrany oraz wszystkim ludziom dobrej woli. Powiat i Miasto są mi bardzo bliskie i nadal będę je wspierał swoją wytężoną pracą.”

Za odwołaniem starosty Piotra Babickiego głosowało 11 z 21 radnych. Rajcowie z Prawa i Sprawiedliwości nie wzięli udziału w głosowaniu.


reklama


Na tej samej sesji poznaliśmy też nazwisko nowego starosty. Tu obyło się bez zaskoczeń, o swoim kandydacie informował (także w mediach społecznościowych) prezydent Marek Materek. Starostą został wybrany głosami 12 radnych Piotr Ambroszczyk.

Piotr jest człowiekiem niezwykle zaangażowanym. W 2014 roku, gdy rozpoczynałem pracę w Urzędzie Miejskim pracował w referacie pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Później oddelegowałem Go do stworzenia w mieście polityki senioralnej z prawdziwego zdarzenia. Zadanie wykonał doskonale, dzięki czemu na Starachowicach wzorowało się wiele samorządów w Polsce. Później powierzyłem Mu misję stworzenia Centrum Usług Społecznych. Z tym także poradził sobie doskonale, dzięki czemu znowu wiele samorządów z Polski czerpie z naszych doświadczeń w tym zakresie. Piotr jest podobnie jak ja człowiekiem niezwykle szczerym. Wiem, że to w polityce rzadka cecha.

Wicestarostą został ponownie Dariusz Dąbrowski. Etatowym członkiem Zarządu Powiatu został Jerzy Materek, Izabela Wrona i Stanisław Wojtan zostali nieetatowymi członkami Zarządu Powiatu.

Przypomnijmy. Zaczęło się od złożenia rezygnacji przez nieetatowego członka powiatu skarżyskiego Roberta Sowulę, do dymisji podali się również prezes ZEC Marcin Pocheć oraz prezes Starachowiczanki Jarosław Warszawa, następnie dyrektor szpitala Grzegrz Kaleta. Z tego grona swoje stanowisko ostatecznie zachował jedynie Marcin Pocheć. 

Falę odwołań rozpoczął wpis prezydenta Materka. Czytaliśmy w nim między innymi:

"... dowiedziałem się, że w jednej z jednostek podległych Starostwu Powiatowemu moje zasady są łamane. Z moich analiz i informacji wynika, że wzrosła ilość osób zatrudnionych w administracji a pracownicy mają wątpliwości co do przygotowania merytorycznego niektórych nowo zatrudnianych osób. Jest to całkowitym zaprzeczeniem polityki, którą prowadziłem.".

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media