fbpx

Zwolnij i jedź bezpiecznie

Zwolnij i jedź bezpiecznie Zwolnij i jedź bezpiecznie

Kolejne radarowe wyświetlacze prędkości pojawiły się przy drogach powiatowych. Urządzenia znajdują się przy ulicy Radomskiej w Wąchocku oraz Iłżeckiej w Starachowicach, mobilizując kierowców do jazdy z odpowiednią prędkością.

W ramach zadania „Montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego przy drogach powiatowych na terenie Powiatu Starachowickiego”, Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach zlecił montaż kolejnych dwóch wyświetlaczy prędkości. Pierwsze tego rodzaju pojawiły się w zeszłym roku przy ulicy Zgodnej i Nowowiejskiej w Starachowicach, mobilizując kierowców do przestrzegania przepisów. Teraz zostały zamontowane przy ulicy Radomskiej w Wąchocku oraz Iłżeckiej w Starachowicach.

Wyświetlacze dokonują pomiaru prędkości nadjeżdżających samochodów, pokazując ostrzeżenie o przekroczeniu dozwolonej prędkości oraz komunikaty: ZWOLNIJ (w przypadku nadmiernej prędkości) lub DZIĘKUJĘ (w przypadku jazdy zgodnej z przepisami). Ponadto na ekranie wyświetla się potencjalna wartość mandatu i liczba punktów karnych.
Montaż urządzeń kosztował ponad 47 tys. zł. Zadanie zostało sfinansowane ze środków własnych, przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media