fbpx

60 lat Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach (zdjęcia)

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach obchodzi w tym roku 60 –lecie swej działalności. Spotkanie jubileuszowe z udziałem uczniów, nauczycieli, a także przedstawicieli władz odbyło się 25 listopada br. w siedzibie szkoły. Życzenia od władz powiatowych, wraz z czekiem na 5 tys. zł, przekazał wicestarosta Dariusz Dąbrowski.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną, uroczystość odbyła się w okrojonym gronie. Na sali, gdzie odbywały się główne obchody, obecni byli tylko przedstawiciele uczniów i kadry pedagogicznej. Pozostali oglądali uroczystość w klasach, dzięki prowadzonej transmisji. Doniosłego jubileuszu gratulowali szkole parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu, związków zawodowych, a także jej absolwenci. Życzenia od władz powiatowych przekazał dyrekcji wicestarosta Dariusz Dąbrowski, który gratulował pięknej historii.

- 60 lat to długi czas, na przestrzeni którego zmieniały się kadry, nauczyciele i przewinęło się tysiące uczniów. Wiem, że i dla was przyjdzie ten czas, kiedy spotkacie się po latach i z łezką w oku będziecie wspominać szkolne lata. Życzę Wam, by duch i atmosfera tej szkoły pozostały z wami na zawsze – mówił do uczniów. Podkreślał,  że wielokrotnie spotyka na swojej drodze absolwentów tej szkoły  i są oni dobrymi pracownikami.

- Możecie być dumni z swoich uczniów – mówił wicestarosta, zwracając się bezpośrednio do nauczycieli. - Dziękuję dyrekcji, kadrze pedagogicznej, obecnej i tej minionej za pracę oraz wysiłek na rzecz edukacji zawodowej. Uczniom i nauczycielom życzę dalszego rozwoju i sukcesów - gratulował Dariusz Dąbrowski, wręczając czek podarunkowy na 5 000 zł od Zarządu Powiatu w Starachowicach.

Życzenia składali też dyrektorzy szkół zawodowych w powiecie starachowickim, w imieniu których mówiła Grażyna Małecka, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, niedawnego jubilata.

Za wszystkie dziękowała gorąco Monika Wójcik, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, która wypowiadała się z dużym uznaniem o pracy swych poprzedników, kolejnych pokoleniach nauczycieli, a także dużym zaangażowaniu uczniów oraz rodziców.

- My wszyscy swoją pracą, poświęceniem i osiągnięciami tworzymy historię tej szkoły – mówiła Monika Wójcik, zapewniając że jubileusz zobowiązuje do dalszej wytężonej pracy na rzecz szkolnictwa zawodowego w powiecie.

Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów. Był czas na zwiedzanie pracowni szkolnych oraz wpisy do księgi pamiątkowej.


reklama


PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media