fbpx

Radni powiatu będą debatować o szpitalu

Radni powiatu będą debatować o szpitalu Radni powiatu będą debatować o szpitalu

Temat szpitala powiatowego w Starachowicach będzie dominował podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu. Zwołano ją na wniosek klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Głównym punktem porządku obrad ma być polityka kadrowa lecznicy w latach 2019-2021. Jak informuje TVP3 Kielce, rajcy chcą uzyskać szczegółowe informacje dotyczące pracowników zatrudnionych (liczba, stanowiska) oraz zwolnionych (wraz z powodem).


reklama


​​

Ma to związek z nieprawidłowościami, o jakich media donosiły w ostatnim czasie. Odpowiedzialność za to wziął na siebie były już starosta starachowicki, Piotr Babicki. Jego następcą został Piotr Ambroszczyk i to on ma odpowiadać na pytania rajców.

- Na razie nie możemy przesądzać, czy nowy zarząd jest w stanie uzdrowić sytuację w szpitalu, ale z wielu źródeł słyszymy głosy zaniepokojenia dotyczące spraw kadrowych w lecznicy. Pytają nas o to mieszkańcy i pracownicy szpitala. Przecież oni widzą, że są zatrudniane nowe osoby, że pracownicy dobrze przygotowani merytorycznie i z dużym doświadczeniem są odsuwani na niższe stanowiska, a część pracowników sama rezygnuje. Chcemy te wszystkie kwestie wyjaśnić - przekonuje Danuta Krępa, przewodnicząca klubu PiS, w rozmowie z Radiem Kielce.

Zdaniem starosty starachowickiego odpowiedzi na pytania, które kieruje Prawo i Sprawiedliwość już zostały udzielone na ostatniej sesji.

- Wyjaśniał to wicestarosta Dariusz Dąbrowski, połowa pielęgniarek w okresie covidowym przebywała na zwolnieniach lekarskich, trzeba było zapewnić opiekę pacjentom. Konieczne więc były przejściowe fale zatrudnieniowe - mówi Radiu Kielce Piotr Ambroszczyk.

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu rozpocznie się o godzinie 9:00.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media