fbpx

Andrzejkowe spotkanie charytatywne (zdjęcia)

W andrzejkowy wieczór w wiejskiej świetlicy w Tychowie Starym spotkali się na plastycznych warsztatach członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Tychowie Starym i członkowie Stowarzyszenia „Edu-Rozwój” działającego przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach.

Cel spotkania był szczytny, bo uczestnicy warsztatów, prowadzonych przez Annę Chyłę z tychowskiego zespołu „Gromada”, wykonywali świąteczne ozdoby metodą dekupażu na aukcję, z której dochód zostanie przekazany na rehabilitację Patryka Niekłania.

Patryk Niekłań to artysta-akrobata i zarazem trener personalny. Urodził się w 1989 r. w Starachowicach, gdzie mieszkał do matury. Następnie wyjechał na studia do katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Swoimi mistrzowskimi występami w programie „Mam Talent” niósł radość mieszkańcom Starachowic i okolic. Dzień po finałowym występie uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu i zapadł w śpiączkę. Obecnie trwa walka o jego powrót do pełnej sprawności.

Stowarzyszenie „Edu-Rozwój” bierze udział w akcji charytatywnej na rzecz Patryka po raz 5. Ozdoby wykonane na andrzejkowych warsztatach w Tychowie zostaną wystawione w najbliższym czasie na facebookowej stronie starachowickiej grupy licytacyjnej „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Finał licytacji nastąpi 19 grudnia, ale licytacje na rzecz potrzebujących osób, w tym i Patryka, na powyższej stronie trwają nieustannie.

Świąteczne dekoracje wykonywane były z materiałów finansowanych przez Bibliotekę i Ośrodek Kultury w Mircu. Akcję wspomogli również nauczyciele i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach, a czas pracy umilała swoim graniem, jak na andrzejki przystało, Kapela „Sąsiedzi” z Tychowa Starego.

We wtorkowy wieczór wytrwale i sprawnie pracowali, by pomóc Patrykowi, członkowie KGW w Tychowie Starym oraz członkowie Stowarzyszenia “Edu-Rozwój” z dyrektor ZSZ nr 3 w Starachowicach Dorotą Lenart i prezesem stowarzyszenia Arkadiuszem Nowakiem, który podkreślał, że wspólną pracą można przenosić góry.


reklama


UGM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media