fbpx

Starachowice budują się... w górę. Dwa wieżowce staną przy ul. Staszica

Starachowice budują się... w górę. Dwa wieżowce staną przy ul. Staszica Starachowice budują się... w górę. Dwa wieżowce staną przy ul. Staszica

To będzie jedna z najciekawszych inwestycji mieszkaniowych w Starachowicach w ostatnich latach. Przy ul. Staszica staną dwa nowoczesne, 11-piętrowe wieżowce. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie budowa ruszy już w połowie przyszłego roku.

Na działce o powierzchni 5500 m2, poza budynkami mieszkalnymi powstaną również zieleńce, parkingi oraz infrastruktura do wypoczynku. Całość ma zostać utrzymana w nowoczesnym klimacie. Inwestycja wpłynie jednak na krajobraz całych Starachowic, ponieważ wieżowce będą widoczne z wielu miejsc w mieście.


reklama


- Liczymy, że inwestycja mogłaby ruszyć w połowie przyszłego roku - mówi w rozmowie z dziennikiem Echo Dnia inwestor, Karol Binkowski.

Co ciekawe, wobec nieruchomości przy ul. Staszica plany miało również miasto. Władze stolicy powiatu starachowickiego planowały wybudowanie w tym miejscu centrum samorządowego. Właściciele gruntów nie byli jednak zainteresowani sprzedażą.

fot. Pracownia Architektoniczna "Detan"

1 komentarz

  • kika
    kika wtorek, 07 grudzień 2021 22:03 Link do komentarza

    Wieżowce nie korespondują z pozostałą architekturą. Nie róbmy na siłę ze Starachowic, Warszawy. Skałki to piękny teren i nie psujmy natury nowoczesnymi wieżowcami. W mieście jest dość miejsca na niską zabudowę. Mam nadzieję ,że projekt zostanie zablokowany. Przed laty, piękne krajobrazy zostały zasłonięte budynkiem policji. Nie warto tego powtarzać. Skałki są unikatowe a projekty budynków powstają w pracowniach. Nie niszczmy natury!!!! Chyba komuś wzrok zasłoniły pieniądze.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media