fbpx

W Starachowicach Mikołajki trwają do 22 grudnia (zdjęcia)

- To najszczęśliwszy dzień w moim życiu – mówił jeden z chłopców odbierając prezent od Świętego Mikołaja, który 6 grudnia objeżdżając miasto obdarowywał najmłodszych starachowiczan. W Starachowicach Mikołajki będą trwać do 22 grudnia, czyli przez ponad dwa tygodnie Święty Mikołaj będzie docierać na starachowickie osiedla, aby odwiedzić jego mieszkańców. Z rąk Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka otrzymał klucz do miasta. Mikołaja będzie można spotkać codziennie od 16:00. Warto sprawdzić gdzie.

- Jeśli ktoś był grzeczny to na pewno zasłużył na to, żeby dostać prezent, na pewno zasłużył na to, żeby spotkać Świętego Mikołaja w Starachowicach i takich spotkań na terenie miasta będzie więcej. Dziś 6-go grudnia Mikołaj przemieszcza się przez Starachowice, zostanie z nami na dłużej, bo na dwa tygodnie - będzie przemierzać starachowickie osiedla i pozdrawiał wszystkie dzieciaki - mówił podczas spotkania ze Świętym przed Urzędem Miejskim Prezydent Miasta Marek Materek.- Mikołaju, na ten okres przekazuję kluczę do bram miasta po to, aby władza trafiła w dobre ręce i żeby starachowiczanom wszystkiego co dobre w tych dniach było im dane.

- Jest mi bardzo miło, dziękuję bardzo Panie Prezydencie za przekazanie klucza. Na pewno wykorzystamy ten klucz z dobrem, uśmiechem i zdrowiem. Tego życzę wszystkim - odpowiedział Święty Mikołaj na gest prezydenta Starachowic. - Niech ten klucz będzie symbolem otwarcia miasta dla miłości, dla uśmiechu i dla Mikołaja.

Rozświetlona kolorowymi lampkami platforma z Mikołajem, śnieżynkami i reniferami wzbudziła wiele radości, nie tylko pośród najmłodszych mieszkańców ale także na ustach dorosłych wywoływała uśmiech. Mikołajowy orszak wprowadził magiczną atmosferę świąt, tym bardziej, że podczas tej podróżny przez miasto padał oczekiwany śnieg. W każdym z wyznaczonych przystanków pojawianie się Świętego wywoływało uśmiechy na twarzach oczekujących dzieci, słychać było okrzyki radości.

- Z pewnością ta wizyta pozostanie na długo w pamięci dzieci. Dlatego, już teraz razem z Mikołajem zapraszamy Państwa na Piąty Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy na plac pod Skałkami w dniach 10 - 12 grudnia - mówi prezydent Marek Materek. - Dziękuję Pani Beacie Grzegorskiej, która po latach bycia za granicą wróciła do nas. Kilka tygodni temu przyszła do mnie z tym pomysłem, żeby Święty Mikołaj przez ulice naszego miasta jeździł i pozdrawiał dzieciaki Żeby mali mieszkańcy mogli mieć ten bliski kontakt z tą niezwykłą postacią, którą każdy z nas zna z dzieciństwa Realizacją tego pomysłu zajął się Park Kultury niespotykany na skalę ogólnopolską fantastyczny zespół, którym kieruje pani Agnieszka Lasek - Piwarska, a współautorką jest pani kierownik Agnieszka Tworzewska, która od samego początku realizacją tego zadania się zajęła. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy realizują ten projekt.


reklama


Rozkład Jazdy Świętego Mikołaja po Starachowicach

7 grudnia przybędzie na Osiedle Orłowo

8 grudnia odwiedzi Osiedle Wzgórze

9 i 10 grudnia zawita na Osiedle Lubianka/ Południe

11 i 12 grudnia będzie na Placu pod Skałkami na Piątym Starachowickim Jarmarku Bożonarodzeniowym

13 grudnia spotkacie go na Osiedlu Trzech Krzyży

14 grudnia przyjedzie na Osiedle Wierzbowa

15 grudnia wypatrujcie go na Michałowie

16 grudnia przyjedzie na Osiedle Łazy

17 grudnia to dzień spędzony na Osiedlu Młynówka

18 grudnia pojawi się na wspaniałym lodowisku przy ul. Szkolnej

19 grudnia będzie na Koncercie charytatywnym Gramy Dla Patryka w Parku Kultury

20 grudnia zawita na osiedlu Stadion

21 grudnia odwiedzi Szlakowisko i Osiedle Majówka

22 grudnia mechaniczne renifery zaparkują magiczny pojazd na Osiedlu Skarpa, Skałka i Żeromskiego.

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media