fbpx

Obwodnicą Wąchocka pojedziemy za dwa lata

Obwodnicą Wąchocka pojedziemy za dwa lata Obwodnicą Wąchocka pojedziemy za dwa lata

Jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w województwie świętokrzyskim, obwodnica Wąchocka, znalazła się w rządowym programie stu obwodnic. Umowa z wykonawcą została podpisana rok temu. Co przez rok udało się zrobić? Czy prace przebiegają zgodnie z planem? Na placu budowy obwodnicy spotkała się z dziennikarzami Agata Wojtyszek, która od samego początku wspierała i lobbowała pomysł powstania obwodnicy.

W rządowym programie budowy stu obwodnica znalazła się długo wyczekiwana budowa obwodnicy Wąchocka. Na placu budowy z dziennikarzami spotkała się poseł Agata Wojtyszek oraz samorządowcy Wąchocka, którzy z wielką uwagą przyglądają się rozpoczęciu prac.


reklama


Wykonawca w tej chwili aktualizuje dokumentacje projektową.  Prace są obecnie na etapie organizacyjnym i przygotowawczym. Przyszła obwodnica Wąchocka będzie miała ciekawy przebieg.

Gdy ruszą prace drogowe, kierowcy powinni się spodziewać utrudnień, ale nie jest jeszcze znana nowa organizacja ruchu. Obecni na spotkaniu samorządowcy z Wąchocka podkreślali zaangażowanie byłej wojewody, a obecnie poseł w rozpoczęcie budowy obwodnicy. Inwestycja w obwodnicę Wąchocka pochłonie ponad 280 mln złotych.

Obwodnica Wąchocka powstanie w ciągu drogi krajowej nr 42, będzie mieć 11,7 km oraz klasę GP, główna ruchu przyspieszonego. Zaplanowano cztery skrzyżowania, a także 11 obiektów inżynieryjnych typu mosty, wiadukty, przejścia dla zwierząt, podziemne przejście dla pieszych.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media