fbpx

W MAN Bus nie będzie elastycznego czasu pracy w 2022

Kolejny rok BEZ elastycznego czasu pracy w firmie MAN Kolejny rok BEZ elastycznego czasu pracy w firmie MAN

W MAN Bus Starachowice napięcia nie ustają - konflikty pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem firmy naprzemiennie wyciszają się lub zaogniają. Tuż przed Bożym Narodzeniem i związaną z nim dłuższą przerwą od pracy, przerwano dyskusję dotyczącą wprowadzenia tak zwanego elastycznego czasu pracy. Rozmowy po raz kolejny nie przyniosły pełnego porozumienia stron.

W MAN Bus w 2022 roku nie będzie elastycznego czasu pracy. Pracownicy firmy muszą liczyć się ze związanymi z tym konsekwencjami. Zarząd firmy będzie podejmował decyzje stosownie do sytuacji ekonomicznej i produkcyjnej zakładu. Mówi się o konieczności zwolnienia 150 osób. Związkowcy mieli zastrzeżenia co do proponowanej wysokości podwyżki płac (stopa inflacji +1%) i żądali wyższej stawki.


reklama


W poprzednich turach rozmów związków zawodowych z zarządem firmy członkowie "Solidarności" postulowali między innymi włączenie do płacy zasadniczej całości premii, nie traktowanej jako premia. "Solidarność" od początku była przeciwko włączaniu do płacy zasadniczej tak zwanego dodatku szkodliwego. Najważniejszy jednak był elastyczny czas pracy, a tu nie ma porozumienia.

Obecnie większość pracowników starachowickiego zakładu jest na przestojach, które potrwają do 21 stycznia 2022 roku. Przestoje będą w pełni płatne - w związku z brakiem zgody na elastyczny czas pracy, pracownicy zostaną pozbawieni tak zwanego "dobrowolnego dodatku". To właśnie pieniędzmi z tego dodatku firma zapłaci za przestoje.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media