fbpx

Dalsze losy PZOZ w dobie pandemii

Dalsze losy PZOZ w dobie pandemii Dalsze losy PZOZ w dobie pandemii

Czy szpital w Starachowicach powróci do normalnego funkcjonowania? Obecnie placówka zajmuje się wyłącznie leczeniem pacjentów zarażonych koronawirusem. Jest to duży problem dla mieszkańców miasta i najbliższych okolic, którzy coraz wyraźniej sprzeciwiają się tej decyzji.

Po raz ostatni szpital w Starachowicach przekształcono na placówkę jednoimienną 1 listopada minionego roku i decyzji tej nie odwołano aż do dziś. Wcześniej, podczas pierwszych fal pandemii, także wyłączono go z użycia dla pacjentów potrzebujących pomocy z przyczyn innych niż zarażenia wirusem SARS-CoV-2.


reklama


Zobacz też: Nowa dyrektor na czele starachowickiej lecznicy [zdjęcia, wideo]


Mieszkańcy nie mogli nacieszyć się zbyt długo normalnym funkcjonowaniem placówki. Tym większe emocje wzbudziła w nich decyzja o ponownym przekształceniu szpitala w placówkę jednoimienną. Po raz pierwszy w związku z tą zmianą zorganizowano protest pod budynkiem PZOZ, a w sieci rozgorzała burzliwa dyskusja na ten temat. To jednak nie zmieniło decyzji władz.

Protesty i niezadowolenie mieszkańców nie ustały. Skarżą się na konieczność przebywania w placówkach oddalonych od miasta i związany z tym utrudniony kontakt z bliskimi. W związku z protestami mieszkańców władze powiatu starachowickiego rozpoczęły starania o przywrócenie normalnego trybu działania lecznicy. 10 stycznia o godzinie 11 w tej sprawie ma się odbyć spotkanie z wojewodą świętokrzyskim.

Zmiany te popierają starosta Piotr Ambroszczyk i pełniąca obowiązki dyrektora placówki Jolanta Kręcka.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media