fbpx

Nowa dyrektor na czele starachowickiej lecznicy [zdjęcia, wideo]

Starachowicki szpital z nowym dyrektorem. Na to stanowisko po latach od 1 stycznia powróciła Jolanta Kręcka.

Jolanta Kręcka lecznicą w Starachowicach zarządzała 10 lat temu. Następnie kierowała łódzkim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Z dniem 1 stycznia została p.o. dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Do objęcia tej funkcji miał ją przekonać prezydent Starachowic, a zarazem członek Rady Społecznej szpitala Marek Materek. Za zaangażowanie w tę sprawę dziękował włodarzowi podczas konferencji prasowej starosta starachowicki Piotr Ambroszczyk.

Po 10 latach koło zakręciło i na chwilę znów wróciłam do Starachowic z wielkim sentymentem – mówiła na spotkaniu z dziennikarzami Jolanta Kręcka.

- Ten szpital to w jakiś sposób moje dziecko i tutaj prezydent Marek Materek „wymusił” pomoc w trudnej chwili do czasu wyłonienia nowej dyrekcji. (…) Moim zadaniem na najbliższe miesiące będzie utrzymanie płynności szpitala i zapewnianie maksymalnie dobrej pracy w bardzo trudnej sytuacji. Jesteśmy szpitalem covidowym, jesteśmy po świętach i sylwestrze i boję się, że może czekać nas następna fala. Przede wszystkim będziemy się skupiać na zapewnieniu dobrej opieki dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Prezydent Marek Materek przekonywał z kolei do namawiania pełniącej obowiązki dyrektora do wystartowania w konkursie i pozostania na ty stanowisku.

- Wiem, że jej pomoc będzie nieoceniona. W ostatnich latach szpital został przekształcony w placówkę jednoimienną, przez co ograniczono dostęp dla pacjentów z innymi schorzeniami i do opieki zdrowotnej, która była na bardzo wysokim poziomie. Jednym plusem jest to, że mieszkańcy całego województwa zdołali się przekonać o tym, że kadra pracująca w szpitalu w Starachowicach jest naprawdę na wysokim poziomie. Co jest istotne, to zapanowanie w kolejnych latach nad sytuacją tak, by szpital mógł funkcjonować normalnie.

Konferencja była tez okazją do wyjaśnienia, jakie starania podjęto w sprawie zapewnienia opieki innej niż leczenie CVID-19 w starachowickim szpitalu oraz przywróceniu opieki kardiologicznej we współpracy z PAKS. 

Więcej w materiale wideo.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media