fbpx

Zimowe utrzymanie dróg

Ponad 193 tys. zł kosztowała jak dotąd Powiat tegoroczna akcja zimowego utrzymania dróg. Wykonawcą usług jest firma F.T.U.H. „DAREK” ze Starachowic.

Akcją zimowego utrzymania dróg na terenie powiatu starachowickiego objętych jest 214 km dróg będących w administracji drogowej Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. 21 km dróg znajduje się na terenie Starachowic a 194 km na drogach zamiejskich.
Wykonawcą usług jest firma F.T.U.H. „DAREK” ze Starachowic. Akcja prowadzona jest z siedziby Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, gdzie pełnione są całodobowe dyżury, mające na celu ograniczenie i likwidację zakłóceń ruchu drogowego spowodowanych śliskością zimową oraz opadami śniegu.
Wszelkie informacje o stanie dróg powiatowych można uzyskać przez 24 godziny pod numerem telefonu: 41- 273-02-27. Dyżury pełnione są przez etatowych pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach.

Przypominamy, że utrzymanie dróg powiatowych odbywa się w standardach zimowego utrzymania, zgodnych z uchwałą nr 122/2012 Zarządu Powiatu w Starachowicach z dnia16 października 2012r. w sprawie zasad zimowego utrzymania dróg powiatowych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach.
Drogi powiatowe utrzymywane są w następujących standardach:
1.    Na terenie miasta Starachowice:

    Standard IV - 12,882 km
    Standard  V - 8,109 km

                        --------------------   
                                20,991  km
2.    Drogi zamiejskie:

    Standard IV - 5,063 km
    Standard V - 114,507 km
    Standard VI - 32,271 km

                       ----------------------   
                              151,841 km


reklama


PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media