fbpx

Porcja dobrych informacji dla Przedszkola nr 11

Porcja dobrych informacji dla Przedszkola nr 11 Porcja dobrych informacji dla Przedszkola nr 11

W ostatnich tygodniach do Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach trafiły specjalistyczne pomoce dydaktyczne. Łączna wartość dofinansowania wyniosła 30 tysięcy i znacznie wpłynęła na jakość kształcenia najmłodszych. Kolejną dobrą wiadomość dla Przedszkola przekazał Prezydent Marek Materek podczas wtorkowej konferencji prasowej. 

Informacja dotyczy zmiany planów zagospodarowania części działki, na której zlokalizowane jest przedszkole, pod budownictwo czynszowe. Na wolnym obszarze przed budynkiem Przedszkola planowano wybudowanie mieszkań czynszowych.


reklama


Pomysł ten spotkał się jednak ze zdecydowanym sprzeciwem społeczności przedszkola. Wsłuchując się w opinie nauczycieli i opiekunów dzieci zdecydowano, aby do budowy mieszkań czynszowych na wynajem wykorzystać inną lokalizację - działkę zlokalizowaną przy Alei Najświętszej Marii Panny na osiedlu Łazy, na której zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego można wybudować budynek wielorodzinny.

Właścicielem tego terenu jest Starachowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Zarządowi i Radzie SSM zaproponowano dokonanie zamiany nieruchomości pomiędzy gminą a Spółdzielnią. Gmina pozyskałaby działkę na osiedlu Łazy, pod budownictwo wielorodzinne, a Spółdzielnia w zamian otrzymałaby działkę gminną przylegającą do pawilonu handlowego SSM w Dolnych Starachowicach, w którym znajduje się market Biedronka. Taką propozycję w ubiegłym roku władzom spółdzielni przedstawił Prezydent i uzyskał akceptację dla zaproponowanej zamiany.

Sukcesywnie wykonywane są kolejne kroki, które pozwolą na sfinalizowanie transakcji.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media