fbpx

Rodzinny dramat w Starachowicach. Nie żyje ojciec, matka walczy o życie

Rodzinny dramat w Starachowicach. Nie żyje ojciec, matka walczy o życie Rodzinny dramat w Starachowicach. Nie żyje ojciec, matka walczy o życie

O tragedii rodziny ze Starachowic poinformował Polsat News. W materiale wideo przedstawiona została historia 12-latka, którego rodzice zachorowali na COVID-19. Ojciec zmarł w domu. Matka walczy o życie w szpitalu w Lublinie.

Ojciec chłopca zmarł w domu przed świętami Bożego Narodzenia. Gdy matka źle się poczuła, 12-latek wezwał karetkę. Kobieta trafiła do Szpitala Powiatowego w Starachowicach.

– Pacjentka w wieku średnim trafiła do szpitala w święta z zakażeniem COVID-19. Pacjentka bardzo szybko pogorszyła się na oddziale wewnętrznym. Została przekazana na Oddział Intensywnej Terapii. Możliwości terapii w naszym szpitalu się skończyły. Podjęto próby przekazania pacjentki do kliniki, gdzie można zaoferować jej ECMO i dać szansę jakąś na życie – powiedział na antenie Polsat News dr Jacek Walkowski, p.o. dyr. ds. leczniczych w szpitalu w Starachowicach.


reklama


50-latka trafiła do szpitala w Lublinie. Obecnie podłączona jest pod ECMO.

– Wcześniej w szpitalu w Starachowicach była podłączona do respiratora, ale nie przyniosło to rezultatów. Terapia ECMO jest jej ostatnią szansą – mówi Dziennikowi Wschodniemu prof. Mirosław Czuczwar, kierownik II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK1 w Lublinie.

Jak zaznaczono w materiale filmowym, rodzice chłopca byli niezaszczepieni przeciwko COVID-19.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media