fbpx

Starachowice mogą zostać Świetlną Stolicą Polski! Walczymy o atrakcyjne nagrody

Startuje doroczny plebiscyt Grupy Energa, w którym wybierane są miasta o najpiękniejszych iluminacjach świątecznych w regionie i w całej Polsce. Starachowice zdobyły już tytuł najładniej udekorowanego miasta w okresie Świąt Bożego Narodzenia w województwie świętokrzyskim, a teraz mają szansę powalczyć o to samo wyróżnienie na tle kraju. 

Po raz kolejny Starachowice zostały wybrane jako najładniej udekorowane miasto w okresie Świąt Bożego Narodzenia w województwie świętokrzyskim. Miasto awansowało do ogólnopolskiego finału, który rozpocznie się już w piątek, 14 stycznia. 

Co roku każdy z 16 laureatów plebiscytu otrzymuje nagrody, które następnie trafiają do osób w potrzebie.

"Dzięki tej akcji w poprzednich latach mogliśmy wesprzeć stowarzyszenia, fundacje czy instytucje działające na terenie miasta i regionu właśnie energooszczędnym sprzętem AGD, który był im potrzebny. Przekazywany sprzęt nie tylko ułatwia codzienne życie, lecz także pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i wody przez co przyczynia się do dbałości o środowisko naturalne." - pisze na swojej stronie na Facebooku Prezydent Starachowic Marek Materek, zachęcając mieszkańców miasta do wzięcia udziału w głosowaniu.


reklama


XIII edycja konkursu jest wyjątkowa, bo oprócz sprzętu AGD do Starachowic trafi także dezynfekująca powietrze lampa UV-C. Ponadto, dla miasta które zwycięży w ogólnopolskim finale plebiscytu, spółka Energa Obrót wykona instalację fotowoltaiczną o wartości 25 000 złotych dla wybranej jednostki użyteczności publicznej.

Runda finałowa rusza 14 stycznia i potrwa do 25 stycznia. Bieżące informacje oraz aktualny stan klasyfikacji śledzić można przez stronę SwiecSie.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) z hasztagiem #SwiecSie. Zachęcamy do głosowania na Starachowice!

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media